Filipiński rząd chce nałożyć podatek dochodowy na graczy Axie Infinity | Wiadomości | CrypS.

Filipiński rząd chce nałożyć podatek dochodowy na graczy Axie Infinity

Konrad Juszczyk
Axie Infinity Token wzrósł o ponad 700% od czerwca

Rosnące zyski, które użytkownicy zarabiali na grach online, takich jak Axie Infinity, mogą wkrótce zostać znacznie zmniejszone w państwie południowo-wschodniej Azji. Rząd Filipin nie ustalił jeszcze, czy NFT w grze Axie powinny być klasyfikowane jako papiery wartościowe, czy waluta.

Graj… pod warunkiem, że zapłacisz podatek

W czasie pandemii na Filipinach eksplodowała popularność gier typu „play & earn”, a rosnąca cena aktywów kryptograficznych spowodowała, że ​​miejscowi mogli wygenerować przyzwoity dochód porównywalny z lokalnymi zarobkami, grając w Axie Infinity. W związku z szybkim wzrostem popularności gier internetowych, które generują zyski dla graczy, filipiński podsekretarz finansów Antonette C. Tiono powiedziała, że ​​dochody z tych platform podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Według raportu Manila Bulletin, Departament Finansów (DOF) zamierza opodatkować nie tylko firmy oparte na blockchainie, ale także dochody uzyskiwane przez użytkowników na takich platformach.

Kryptowaluta jest aktywem, więc jest już opodatkowana na Filipinach […] ktokolwiek zarabia na niej, musi zgłosić dochód. – powiedziała Antonette C. Tiono.

Departament Finansów (DOF) i Bureau of Internal Revenue (BIR) zamierzają położyć szczególny nacisk na Axie Infinity, czyli grę stworzoną przez wietnamską firmę Sky Mavis, która nie została zarejestrowana w filipińskim urzędzie skarbowym, mimo że uzyskuje dochód ze źródeł zlokalizowanych na Filipinach. Tionko przyznała jednak, że pytanie dotyczące tego, czy Axie jest walutą, czy papierem wartościowym, pozostaje nierozstrzygnięte przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz Bangko Sentral ng Pilipinas (BSP).

Czym jest Axie Infinity?

Axie Infinity to gra internetowa, która pozwala graczom zarabiać na tokenach projektu AXS i SLP oraz na NFT poprzez hodowlę, walkę i handel cyfrowymi zwierzakami zwanymi Axies. Gra ta jest bardzo popularna w ostatnim czasie i jest postrzegana jako źródło dochodów w krajach rozwijających się, takich jak Brazylia, Indie, Indonezja, Filipiny i Wenezuela. Dobrym przykładem potencjału zarobkowego jest współzałożyciel Illuvium, Kieran Warwick, który, ujawnił w lipcu, że uzyskał ponad 9 000% zwrotu dzięki sprzedaży działki w Axie Infinity. Dotychczas jednak największa sprzedaż działki wyniosła 888 ETH (wartych wówczas 1,5mln USD).

Zarówno tokeny SLP, jak i AXS są zdobywane w grze Axie Infinity, przy czym SLP funkcjonuje jako waluta w grze, a AXS jest tokenem zarządzania społeczności. Informacja o planach filipińskiego urzędu skarbowego wywołała wyprzedaż na SLP, przy czym token spadł aż o 13% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Axie Infinity Token wzrósł o ponad 700% od czerwca
reklama
reklama