Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 22.12.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 22.12.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 22.12.21]
 • Brad Garlinghouse krytykuje SEC w rocznicę rozpoczęcia procesu
  Proces SEC przeciwko Ripple rozpoczął się 22 grudnia 2020. Rok później branża kryptowalutowa i inwestorzy wciąż czekają, aż sprawa zakończy się w jakikolwiek sposób – ugodą albo wyrokiem sądu. Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple, na Twitterze podzielił się swoimi przemyśleniami na temat rocznicy procesu, wskazując na byłego przewodniczącego SEC Jaya Claytona i twierdząc, że „bitwa dopiero się zaczyna”.
 • Wysoka sprzedaż kryptowalut w Turcji
  Liczba transakcji kryptowalutowych w Turcji ponownie przekroczyła milion dziennie, natomiast turecka lira nadal znajduje się w rejonie rekordowo niskiej wartości. Takie dane przekazała Agencja Reutera.
 • FBI przejmuje 154 mln USD w Bitcoinie skradzione firmie Sony
  Departament Sprawiedliwości USA ogłosił złożenie pozwu o przepadek w celu odzyskania blisko 154 milionów dolarów zdefraudowanych w Bitcoin. FBI wytropiło fundusze w trakcie śledztwa w sprawie kradzieży środków z SonyLife Insurance.
 • Hakerzy ukradli 1,3 miliona dolarów użytkownikom projektu NFT Monkey Kingdom
  Osoby atakujące włamały się na konto Discord administratora projektu Monkey Kingdom NFT i umieściły link phishingowy na czacie grupowym przed rozpoczęciem sprzedaży. Użytkownicy stracili 7056 SOL (około 1,3 miliona dolarów).
 • Changpeng Zhao nalega, aby nie porównywać CBDC z BTC
  Cyfrowe waluty banku centralnego (CBDC) będą w stanie zastąpić wiele istniejących stablecoinów, ale nie Bitcoin i inne kryptowaluty. Opinię tę wyraził założyciel i dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao. Powiedział, że władze mogą szybko nakłonić handlowców do zaakceptowania CBDC, co pobudzi adopcję cyfrowych portfeli i zachęci wielu do korzystania z kryptowalut. Ponadto pojawienie się cyfrowej formy fiat może zwiększyć przepływ środków na giełdy kryptograficzne, dodał Zhao. Jednocześnie podkreślił, że CBDC różnią się od bitcoina i niektórych innych kryptowalut na poziomie fundamentalnym i zwrócił uwagę na potencjalne ryzyko z nimi związane.
 • Justin Sun zapłacił 28 milionów dolarów za lot w kosmos
  Założyciel firmy Tron, Justin Sun, ujawnił, że wygrał aukcję pierwszego komercyjnego startu rakiety Blue Origin New Shepard Jeffa Bezosa za 28 milionów dolarów. Poleci w kosmos w 2022 roku. „Wraz z szybkim rozwojem komercyjnego przemysłu lotniczego, spacery kosmiczne mogą być marzeniem, które każdy może osiągnąć w ciągu swojego życia” – powiedział założyciel Tron.
 • Brytyjski regulator zakazał reklamy tokena kibica Arsenalu
  Brytyjski Urząd ds. Standardów Reklamy (ASA) zakazał dwóch symbolicznych kampanii Arsenalu skierowanych do fanów AFC. Według Evening Standard regulator uważał, że wykorzystują brak doświadczenia użytkowników w zakresie kryptowalut .
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 22.12.21]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.