Brad Garlinghouse krytykuje SEC w rocznicę rozpoczęcia procesu | Wiadomości | CrypS.

Brad Garlinghouse krytykuje SEC w rocznicę rozpoczęcia procesu

Mariusz Przepiórka
Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobna

Proces SEC przeciwko Ripple rozpoczął się 22 grudnia 2020. Rok później branża kryptowalutowa i inwestorzy wciąż czekają, aż sprawa zakończy się w jakikolwiek sposób – ugodą albo wyrokiem sądu.

Rocznica rozpoczęcia procesu została potraktowana jako okazja do refleksji nad problemami, z jakimi branża aktywów cyfrowych boryka się w Stanach Zjednoczonych, w tym nad brakiem jasności regulacyjnej.

Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple, na Twitterze podzielił się swoimi przemyśleniami na temat rocznicy procesu, wskazując na byłego przewodniczącego SEC Jaya Claytona i twierdząc, że „bitwa dopiero się zaczyna”.

– Dzisiaj SEC zdecydowała się zaatakować kryptowaluty. Przewodniczący Jay Clayton – w swoim ostatnim akcie – wybiera zwycięzców i próbuje ograniczyć amerykańskie innowacje w branży kryptowalutowej do BTC i ETH. Wiemy, że kryptowaluty i technologie blockchain zostają z nami. Ripple nie przestanie używać XRP, ponieważ jest to najlepszy cyfrowy sposób płatności – szybki, oszczędny, skalowalny i efektywny energetycznie. Jest przedmiotem obrotu na ponad 200 giełdach na całym świecie i nadal będzie się rozwijać. – napisał Garlinghouse.

Przesłuchania biegłych zaplanowano na 19 stycznia

W rocznicę rozpoczęcia procesu swoje komentarze wygłosiły inne prominentne postacie w społeczności XRP, w tym adwokat Jeremy Hogan. Podkreślił on, że był zaangażowany w tysiące procesów sądowych w różnych sądach amerykańskich i w różnych dziedzinach prawa. – System sądowy jest frustrujący i długotrwały. Ale wiem, że decyzje sądów zwykle są właściwe. I tu będzie tak samo – powiedział Hogan.

Co do samej sprawy sądowej, to badania biegłych zostały przedłużone po tym, jak obie strony zwróciły się o zgodę na przeprowadzenie jednego, ostatecznego przesłuchania ekspertów 19 stycznia 2022 roku. Ekspertyza obejmuje zeznania 16 biegłych i będzie kluczowa dla zrozumienia przestrzeni aktywów cyfrowych. W połączeniu z przekazanymi dokumentami będzie to podstawą przyszłych orzeczeń, jako że Ripple oczekuje orzeczenia na swoją korzyść.

Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobna
reklama
reklama