FBI przejmuje 154 mln USD w Bitcoinie skradzione firmie Sony | Wiadomości | CrypS.

FBI przejmuje 154 mln USD w Bitcoinie skradzione firmie Sony

Anna Sutowicz
fbi kryptowaluty

Departament Sprawiedliwości USA ogłosił złożenie pozwu o przepadek w celu odzyskania blisko 154 milionów dolarów zdefraudowanych w BitcoinFBI wytropiło fundusze w trakcie śledztwa w sprawie kradzieży środków z SonyLife Insurance. 

Funkcjonariusze organów ścigania skonfiskowali pracownikowi Sony Life Insurance ponad 154 miliony dolarów. Pracownik spółki, Rei Ishii fałszował instrukcje dotyczące dokonywania transakcji Sony Life. Skradzione pieniądze sprawca zamienił na bitcoiny. 1 grudnia 2021 roku, w wyniku dochodzenia we współpracy z japońskimi organami ścigania, FBI przejęło 3879.16242937 BTC w portfelu Ishii i przeniosło je do portfela bitcoin FBI.

Ishii został aresztowany przez Metropolitan Police Department jeszcze tego samego dnia. Postawiono mu zarzut uzyskania 154 milionów dolarów na skutek oszukańczych transferów pieniężnych.

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych oświadczył, że:

Stany Zjednoczone podjęły dziś działania w sądzie federalnym, aby chronić i ostatecznie zwrócić ponad 154 miliony dolarów w funduszach, które rzekomo zostały skradzione z filii Sony Group Corporation z siedzibą w Tokio, a następnie przejęte przez organy ścigania podczas dochodzenia FBI w sprawie kradzieży.

Dochodzenie FBI uzyskało znaczną pomoc ze strony innych organów ścigania, w tym Narodowej Agencji Policji Japonii, Departamentu Policji Metropolitalnej w Tokio i Japońskiej Jednostki Prokuratury ds. Pojawiających się Przestępstw. W śledztwie pomogło również Sony i Citibank. Randy Grossman, Prokurator USA powiedział, że:

Ta sprawa jest przykładem niesamowitej pracy agentów FBI i japońskich organów ścigania, którzy połączyli siły, aby śledzić tę wirtualną gotówkę. Przestępcy powinni pamiętać: nie można polegać na kryptowalucie, aby ukryć nieuczciwie zdobyte korzyści przed organami ścigania. Stany Zjednoczone intensywnie współpracują ze swoimi międzynarodowymi partnerami, aby zapobiegać przestępczości i odzyskiwać skradzione fundusze.

fbi kryptowaluty
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.