Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 21.05.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 21.05.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 21.05.21]
 • PancakeBunny kolejną ofiarą hakerów
  Największy agregator zysków zbudowany na Binance Smart Chain – Pancake Bunny, ucierpiał w wyniku ataku wykorzystującego pożyczkę flash. Napastnik wyprowadził tokeny o wartości 44 mln dolarów, a natywna kryptowaluta projektu BUNNY spadła z 150 dolarów do zaledwie 1 dolara w ciągu kilku sekund.
 • Monero rośnie o ponad 30% ze względu na amerykańskie plany podatkowe
  Wzrost Monero (XMR) podyktowany jest planami wprowadzenia nowych przepisów w Stanach Zjednoczonych, odnoszących się do zgłaszania wszystkich transakcji kryptograficznych powyżej 10,000 dolarów.
 • Vitalik Buterin o tym dlaczego Bitcoin może zostać z tyłu
  Według 27-letniego Vitalika Buterina, twórcy Ethereum — Jeśli bitcoin będzie trzymał się swojej technologii dokładnie tak, jak było to do tej pory, istnieje duże ryzyko, że zostanie w tyle.
 • Chiny zamierzają podjąć działania w zakresie wydobywania bitcoinów
  Bitcoin spada poniżej 37,000 dolarów w związku z wiadomością o zakazie wydobycia w Chinach. Wicepremier Rady Państwa Chińskiej Republiki Ludowej Liu He oświadczył to podczas przemówienia na posiedzeniu Komisji Stabilności Finansowej i Rozwoju. Powiedział, że do ochrony systemu finansowego potrzebny jest ściślejszy nadzór.
 • Sąd odrzuca wniosek Ripple przeciwko działaniom SEC
  Postępowanie sądowe między amerykańską Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) a firmą Ripple nabiera rozpędu. Niedawno sąd pod przewodnictwem sędziego Sarah Netburn dał organowi regulacyjnemu zielone światło do dalszego gromadzenia informacji od zagranicznych organów na temat działalności Ripple.
 • Holenderska giełda kryptowalut wygrywa z regulatorem
  Holenderski Bank Centralny (DNB) usunął kontrowersyjny wymóg dotyczący wycofywania środków z giełd kryptowalut. Wprowadzone w styczniu zasady, zobowiązywały je do weryfikacji zewnętrznych portfeli swoich klientów.
 • Amerykańskie instytucje rozważają wspólne działania w sprawie kryptowalut
  Pełniący obowiązki Kontrolera Waluty Michael Hsu chce nawiązać współpracę z innymi regulatorami amerykańskiego rynku, aby stworzyć jednolite ramy prawne dla kryptowalut.
 • Plan podatkowy Bidena wymaga raportowania transakcji do IRS
  Departament Skarbu USA opublikował dzisiaj raport, który nakreślił plan administracji Bidena dotyczący przepisów podatkowych. Zawarł w nim nowy wymóg dla firm, zgodnie z którym muszą one zgłaszać do IRS wszelkie krypto transfery powyżej 10 000 USD.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 21.05.21]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.