Monero rośnie o ponad 30% ze względu na amerykańskie plany podatkowe | Wiadomości | CrypS.

Monero rośnie o ponad 30% ze względu na amerykańskie plany podatkowe

Konrad Juszczyk
Monero rośnie o ponad 30% ze względu na amerykańskie plany podatkowe

Wzrost Monero (XMR) podyktowany jest planami wprowadzenia nowych przepisów w Stanach Zjednoczonych, odnoszących się do zgłaszania wszystkich transakcji kryptograficznych powyżej 10,000 dolarów.

Nowe plany podatkowe w USA

Nowy plan podatkowy w Stanach Zjednoczonych zaproponowany przez Joe Bidena wymagałby od giełd i depozytariuszy wprowadzenia bardziej rygorystycznych środków sprawozdawczych, aby pomóc wykryć uchylanie się od płacenia podatków i prania brudnych pieniędzy. Banki i instytucje finansowe byłyby również zobowiązane do zgłaszania informacji o wpływach i wypływach z rachunków do Urzędu Skarbowego, aby pomóc w wykryciu niezgłoszonych dochodów. Do IRS miałyby być zgłaszane wszystkie transakcje kryptograficzne powyżej 10,000 dolarów.

Pomimo że transakcje kryptowalutowe stanowią obecnie stosunkowo niewielką część dochodu biznesowego, prawdopodobnie zyskają one na znaczeniu w następnej dekadzie, zwłaszcza w obecności szeroko zakrojonego systemu sprawozdawczości finansowej. – czytamy we wczorajszym raporcie Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych.

Z jednej strony taka pochwała rynku kryptowalut ze strony Departamentu Skarbu wskazuje tylko na coraz większe znaczenie tej branży, z drugiej jednak wielu inwestorów chciałoby, aby aktywa cyfrowe zostały w podziemiach ze względu na coraz to nowsze przepisy opodatkowania zdecentralizowanych tokenów. Według danych IRS z października 2020 roku 83,6% podatków zostało zapłaconych „dobrowolnie i terminowo” w latach 2011–2013. Departament Skarbu raportuje jednak, że luka podatkowa osiągnie łącznie około 7 bilionów dolarów w ciągu najbliższych 10 lat, stąd propozycja mającą na celu zmniejszenie jej o około 10%.

Monero – problem dla rządu, rozwiązanie dla ludu

Obecnie istnieją różne technologie, które mogą anonimizować transakcje, jednak to Monero (XMR) pozostaje jedną z niewielu monet skupionych wyłącznie na prywatności i jest największą tego typu kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej. Około 24 godziny po ogłoszeniu ze strony Departamentu Skarbu, Monero odnotowało ponad 30% wzrost (cena XMR wzrosła z 230 USD do 315 USD).

wzrost monero
Źródło: https://www.coingecko.com/pl/waluty/monero

Monero stało się preferowaną walutą na rynkach w darknecie, zastępując w ostatnich latach bardziej znane kryptowaluty, takie jak bitcoin (BTC). Stało się to m.in. za sprawą rozbicia najpopularniejszego rynku w darknecie jakim był Silk Road. Analiza blockchain stanowi zagrożenie dla każdego, kto używa cyfrowego złota, chcąc być anonimowym. Transakcji Monero nie można śledzić w ten sam sposób, przez co wielu inwestorów lokuje zyski w XMR. Technologia przyciągnęła uwagę agencji rządowych na całym świecie, z których wiele zaoferowało nagrody każdemu, kto może uczynić nieprzejrzystą kryptowalutę, przejrzystą.

Monero rośnie o ponad 30% ze względu na amerykańskie plany podatkowereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.