Vitalik Buterin o tym dlaczego Bitcoin może zostać z tyłu | Wiadomości | CrypS.

Vitalik Buterin o tym dlaczego Bitcoin może zostać z tyłu

Konrad Juszczyk
Vitalik Buterin o tym dlaczego Bitcoin może zostać z tyłu

Według 27-letniego Vitalika Buterina, twórcy Ethereum — Jeśli bitcoin będzie trzymał się swojej technologii dokładnie tak, jak było to do tej pory, istnieje duże ryzyko, że zostanie w tyle.

Kilka słów od twórcy Ethereum

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, powiedział w wywiadzie dla CNN, kilka słów na temat bitcoina i całego rynku kryptowalut. Przede wszystkim według młodego multimilionera Bitcoin musi opracować bazę technologiczną, aby poprawić efektywność energetyczną, ponieważ w przeciwnym razie cyfrowe złoto „może zostać w tyle”.

Jego zdaniem istnieje możliwość, że Bitcoin (BTC) ostatecznie zamieni się miejscami z Ethereum (ETH). Buterin przypomniał, że Ethereum przechodzi na bardziej przyjazny dla środowiska algorytm konsensusu Proof of Stake (POS), na którego temat stworzyliśmy osobny artykuł. Słowa Vitalika, wychodzą kilka dni po tym jak, Elon Musk zablokował płatności kryptowalutowe w Tesli. Inną znaną osobą, która mówiła o zagrożeniu, jakie niesie bitcoin był Bill Gates.

Naprawdę uważam, że te obawy są prawdziwe. Zużycie zasobów jest zdecydowanie ogromne. Nie jest to rzecz, która sama zniszczy świat, ale jej znaczący negatywny wpływ jest oczywisty. – powiedział Vitalik Buterin w wywiadzie dla CNN.

Współtwórca Ethereum uważa, że rynek kryptowalut jest w bańce, jednak ciężko przewidzieć, kiedy ona pęknie. Jak sam powiedział, to mogło skończyć się już kilka miesięcy temu, jednak nie skończyło się. Warto podkreślić, że podczas krachu w środę rano ETH spadło poniżej poziomu 1900 dolarów (spadek o ponad 40%), jednak po odbiciu kurs aktywa wynosi w trakcie publikacji około 2500 dolarów. Wartość eteru w portfelu publicznym Buterina wyniosła około 870 milionów dolarów w czwartek rano, w porównaniu z około 1,1 miliarda dolarów poprzedniego ranka.

Vitalik Buterin o tym dlaczego Bitcoin może zostać z tyłureklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.