Amerykańskie instytucje rozważają wspólne działania w sprawie kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Amerykańskie instytucje rozważają wspólne działania w sprawie kryptowalut

Mariusz Przepiórka
Amerykańskie instytucje rozważają wspólne działania w sprawie kryptowalut

Pełniący obowiązki Kontrolera Waluty Michael Hsu chce nawiązać współpracę z innymi regulatorami amerykańskiego rynku, aby stworzyć jednolite ramy prawne dla kryptowalut. Podczas wirtualnego posiedzenia Komisji Usług Finansowych Hsu podkreślił, że regulacje dotyczące kryptowalut są fragmentaryczne, a fragmenty te są porozrzucane po różnych instytucjach nadzorujących rynek tych aktywów.

Kryptowalutowe regulacje

W posiedzeniu wzięli udział także m.in. przedstawiciele Rezerwy Federalnej oraz Federalnej Korporacji Gwarantowania Depozytów (FDIC). Hsu zaproponował, aby instytucje utworzyły wspólną grupę roboczą, która zajmie się sprawami regulacyjnymi w zakresie kryptowalut, jednak jego pomysł spotkał się dość umiarkowanym entuzjazmem. Zdaniem Hsu, brak współpracy to poważny problem. Podkreślił, oddzielne podejścia każdej z agencji rządowych sprawia, że bardzo trudno jest kompleksowo „ogarnąć” branżę opartą na tak szybkim rozwoju technologicznym.

Stanowisko Hsu pojawiło się kilka dni po objęciu przez niego obowiązków Kontrolera Waluty. Poprzedni szef Biura Kontrolera Waluty Brian Brooks poczynił znaczne postępy związane z kryptowalutami, choć część amerykańskich kongresmenów zarzucała mu nadmierne rozszerzanie uprawnień amerykańskiego regulatora bankowego.

Słowa Hsu wskazywały, że jego poprzednik był zainteresowany przeglądem wszystkich działań, aby lepiej wsłuchać się w stanowiska wszystkich interesariuszy. Jest to o tyle ważne, że niektóre firmy branży kryptowalutowej mogą już działać na poziomie federalnym i obejmować swoim zasięgiem wszystkie amerykańskie stany. Hsu powiedział, że amerykańscy regulatorzy bankowi muszą przygotować jakąś ścieżkę do zatwierdzania firm kryptowalutowych i fintechowych i nie powinni ignorować rosnącego zainteresowania tą branżą.

Amerykańskie instytucje rozważają wspólne działania w sprawie kryptowalut
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.