Plan podatkowy Bidena wymaga raportowania transakcji do IRS | Wiadomości | CrypS.

Plan podatkowy Bidena wymaga raportowania transakcji do IRS

Zerelik Maciej
irs 1040 formularz

Departament Skarbu USA opublikował dzisiaj raport, który nakreślił plan administracji Bidena dotyczący przepisów podatkowych. Zawarł w nim nowy wymóg dla firm, zgodnie z którym muszą one zgłaszać do IRS wszelkie krypto transfery powyżej 10 000 USD.

Podobnie jak w przypadku transakcji gotówkowych, firmy, które otrzymują kryptowaluty o wartości rynkowej przekraczającej 10 000 USD, również musiałyby je zgłaszać.

– czytamy w dokumencie opublikowanym przez Departament Skarbu.

Według raportu, administracja Bidena jest zaniepokojona tym, że kryptowaluty „są ciężkie do wykrycia i ułatwiają szeroko pojętą nielegalną działalność, w tym uchylanie się od podatków”.

W raporcie stwierdzono również, że pojawia się coraz więcej sposobów, w jaki ludzie mogą unikać płacenia podatków. Jednym z nich są kryptowaluty, a powodem dla którego IRS sobie z nimi nie radzi, jest fakt, że nie ma odpowiednich zasobów do kontrolowania tej technologii.

Dzieje się tak dlatego, że IRS działa w przestarzałych systemach i nie ma możliwości pełnego wykorzystania zalet bardziej nowoczesnych technologii ze względu na ograniczenia zasobów.

Urzędnicy skarbowi uważają, że plan ten wygeneruje 700 mld dolarów w ciągu następnej dekady. Argumentują to tym, że słabe egzekwowanie podatków jest nieproporcjonalnie korzystne dla bogatszych osób. Mają oni bowiem do dyspozycji bardziej wyrafinowane narzędzia do ukrywania i prania pieniędzy. Jeśli zmiany zostaną zaakceptowane, to zaczną obowiązywać dopiero od 2023 roku.

Co ciekawe, Departament Skarbu przyznał też, że rynek kryptowalut gwałtownie rozrósł się w ciągu ostatniego roku i dlatego trzeba go uważnie obserwować. Zwłaszcza, że „transakcje kryptowalutowe prawdopodobnie zyskają na znaczeniu w następnej dekadzie”.

irs 1040 formularz
reklama
reklama