Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 21.01.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 21.01.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie Dnia z branży krypto (kryptowaluty, blockchain, CBDC) - Cryps.pl [21.01.21]
  • Rosyjski sąd usuwa Binance z listy zakazanych stron

Domena giełdy kryptowalut Binance nie będzie blokowana na terenie Rosji. Sąd Okręgowy w Archangielsku uchylił decyzję o dodaniu platformy do listy zakazanych stron.

  • Ethereum 2.0 osiąga 66,000 walidatorów sieci

Analiza ostatnich depozytów na adres kontraktu Eth2 pokazuje, że liczba indywidualnych walidatorów rośnie. Po przejściu Ethereum z PoW na PoS, zostało zdeponowane 2,25 miliona ETH i stworzone ponad 66,300 walidatorów sieci.

  • BTC spada poniżej 32,000 USD

Największa kryptowaluta na świecie straciła prawie 20% swojej wartości w ciągu ostatnich 7 dni. Glassnode, agregator danych z rynku kryptowalut, opublikował dziś raport i wspomniał, że Bitcoin stoi w obliczu poważnego kryzysu płynności.

  • Blockchain przyniesie gospodarce 1,76 bln USD do 2030

PwC (PricewaterhouseCoopers) zbadało wartość jaką blockchain może wnieść do światowej gospodarki w ciągu najbliższej dekady. Do 2030 roku ma to było około 1756,5 mld dolarów.

  • Moneta prywatnośi Firo doświadcza ataku 51%

Moneta prywatności Firo doznała wczoraj ataku 51%. W trakcie trwania ataku nieznany napastnik zreorganizował ponad 300 bloków na blockchainie projektu.

  • Liczba wielorybów posiadających ponad 1000 BTC przekroczyła 2400

Łączna liczba adresów bitcoin z saldem ponad 1000 BTC po raz pierwszy przekroczyła granicę 2400, o czym świadczą dane z Glassnode. Eksperci podkreślili, że bitcoin przeżywa największe wyczerpywanie się płynności w ostatnich latach.

  • Były doradca Ripple’a zostanie Kontrolerem Waluty – twierdzi WSJ

Według Wall Street Journal, stanowisko Kontrolera Waluty w USA obejmie były członek zarządu doradców Ripple’a.

  • Prezydent USA zamraża przepisy od FinCEN dotyczące kryptowalut

Pierwszego dnia swojego urzędowania prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden zamroził wszystkie „nowe lub oczekujące” zasady ustanowione za kadencji Trumpa do czasu, gdy członkowie jego administracji będą mogli je zweryfikować.

  • Samozwańczy twórca Bitcoina rząda usunięcia białej księgi BTC

Groźby prawne ze strony samozwańczego Satoshiego Nakamoto, Craiga Wrighta, spowodowały, że jedna z pozwanych stron internetowych usunęła to, co, jak twierdzi, jest „jego własnością” dotyczącą Bitcoina. Inni jednak tak łatwo nie chcą się poddać.

Podsumowanie Dnia z branży krypto (kryptowaluty, blockchain, CBDC) - Cryps.pl [21.01.21]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.