Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 20.11] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 20.11]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto 20.11.2020 Podsumowanie dnia
  • Zatrzymano szefa grupy, która wyprała 1,4 mld zł z handlu narkotykami

Pomimo braku szczegółowych informacji, wszystko wskazuje na to, że aresztowanie wiąże się ze sprawą Crypto Capital Corp. Na jej kontach w spółdzielczym banku w Skierniewicach znajdowało się zaś około 350 mln USD, czyli tytułowe 1,4 mld PLN. Wspólna akcja polskiej prokuratury, CBŚP, Interpolu, Europolu i amerykańskich służb (w tym DEA) doprowadziła do zajęcia środków Crypto Capital. Pechowo dla Bitfinex’u, przynajmniej część kwoty zgromadzonej na polskich rachunkach firmy mogła należeć do giełdy.

  • Współpraca Izraela i Abu Dhabi w zakresie FinTech

Kiedyś zwaśnione kraje, dziś partnerzy biznesowi chcący wykorzystac potencjał technologii blockchain. Współpraca ma dążyć do osiągnięcia zwiększonego dostępu do rynku dla startupów i inwestycji między dwoma krajami. Izrael oraz Emiraty Arabskie zdają sobie sprawę z wartości, jaką wprowadza rozwój technologiczny, dlatego planują rozwijać płatności cyfrowe i blockchain, które są kluczowe w rozwoju sektora FinTech.

  • Wzrost zainteresowania kopaniem BTC w Rosji

Popyt na krypto sprzęt górniczy w Rosji znacząco wzrósł w ostatnim czasie. Zaobserwowano znaczny wzrost popytu na sprzęt do wydobywania bitcoinów. Liczba zainteresowanych takimi urządzeniami wzrosła o 45% w samym październiku. Jednocześnie ilość sprzedawanego sprzętu na rynku zmalała. Przychody górników od początku listopada drastycznie wzrosły, stąd też nie powinniśmy się dziwić takim obrotem zdarzeń i dalszymi wzrostami.

  • Bitcoin (BTC) nie jest konkurentem Ripple (XRP)

Dyrektor generalny (CEO) Ripple, Brad Garlinghouse wypowiedział się na temat konkurencji XRP i BTC w wywiadzie dla Fortune. Obie kryptowaluty mają inne cele i jak podkreślił dyrektor Ripple, nie są one konkurentami. Według Garlinghousa BTC to świetny środek do przechowywania wartości, podczas gdy XRP jest wygodniejszy w płatnościach ze względu na szybkość, koszty transakcji i skalowalność aktywa.

  • Fałszywa aplikacja Uniswap w Google Play Store

Uniswap jest zdecentralizowaną giełdą (DEX) działającą na blockchainie Ethereum, która umożliwia użytkownikom wymianę różnych tokenów. W tym roku jej popularność gwałtownie eksplodowała. Popularność Uniswap powoduje, że oszuści mogą wykorzystać jej markę, aby wzbudzić zaufanie inwestorów. Popularny komentator kryptowalutowy Alex Saunders odkrył ostatnio tego typu scam, który oszukał ofiarę na 20 tys. dolarów. Ktoś skopiował aplikację Uniswap (UniDEX) i umieścił ją w Google Play Store.

  • W 2020 roku ponad 70% inwestorów uzyskało zysk z Bitcoina

Według rosyjskiego portalu informacyjnego ForkLog, 72,3% ankietowanych użytkowników uzyskało dochody z inwestycji w Bitcoin w 2020 roku. Użytkownicy są zainteresowani długoterminowymi inwestycjami i zarabianiem na handlu. Bitcoin i Ethereum pozostają liderami popularności wśród monet: posiadają je odpowiednio 70,7% i 53,3% respondentów. Badanie odbyło się we wrześniu 2020 roku. Wzięło w nim udział łącznie 1815 osób z Rosji, Ukrainy, Białorusi, USA, Azji i Europy.

  • Rekordowa ilość adresów z co najmniej 1 ETH

Według danych od firmy analitycznej Glassnode liczba adresów z Ethereum (ETH), które zawierają co najmniej 1 ETH, osiągnęła najwyższy poziom w historii, wynosząc 1,170,598. Warto zauważyć, że poszczególni użytkownicy mogą tworzyć wiele adresów portfeli, co oznacza, że ​​liczby niekoniecznie odpowiadają 1: 1 liczbie użytkowników. Duża liczba posiadaczy krypto może odzwierciedlać wzrost popularności DeFi oraz tokenów powiązanych z siecią Ethereum.

  • Wprowadzenie planów emerytalnych BTC w USA

Amerykański doradca ds. Inwestycji w kryptowaluty Digital Asset Investment Management (DAiM) uruchomił, jak twierdzi, pierwsze sponsorowane przez firmę plany emerytalne obsługujące bitcoin. DAiM będzie służyć jako doradca i powiernik, pomagając firmom stworzyć plan 401 (k), który pozwala na maksymalną alokację do 10% w bitcoinach wraz z różnymi stopniami ekspozycji na tradycyjne aktywa.

  • Gigant finansowy MUFG planuje uruchomienie sieci płatności Blockchain 

Jedna z największych instytucji bankowych w Japonii, jaką jest Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), zamierza uruchomić szybką sieć płatności blockchain we współpracy z firmą technologiczną Akamai. Premiera ma odbyć się w 2021 roku. Firmy dążą do zapewnienia tańszych i bardziej wydajnych usług płatniczych za pośrednictwem swojej spółki Global Open Network (GO-NET). Sieć planuje również uruchomienie w lipcu przyszłego roku usługi umożliwiającej klientom kupowanie napojów w puszkach i butelkach w niektórych automatach w Japonii za pomocą karty kredytowej.

  • Chińska telewizja państwowa podbija wartość BTC

Bitcoinw w ciągu ostatniego miesiąca wzrósł z 11 000 USD do 18 500 USD. Chińskie media, pomimo niechęci rządu do kryptowalut poinformowały obywateli o tym fakcie. Chiński państwowy kanał telewizyjny CCTV podbił kurs kryptowaluty podczas i tak już drastycznego wzrostu. Według chińskiego analityka kanał telewizyjny wpłynął znacząco na ostatnie wzrosty.

Podsumowanie dnia w krypto 20.11.2020reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.