Izrael i Abu Dhabi zgadzają się na współpracę w zakresie FinTech | Wiadomości | CrypS.

Izrael i Abu Dhabi zgadzają się na współpracę w zakresie FinTech

Redaktor: Albert Czajkowski
Izrael i Abu Dhabi oświadczyły, że będą współpracować w zakresie innowacji i technologii finansowych (FinTech)

Organy nadzoru papierów wartościowych Izraela i Abu Dhabi oświadczyły, że będą współpracować w zakresie innowacji i technologii finansowych. Takie działania są następstwem normalizacji stosunków i współpracy między tymi krajami.

Szejk Zjednoczonych Emiratów Arabskich Chalifa ibn Zajed an-Nahajan wydał formalny dekret pod koniec sierpnia. Unieważnia on ustawę o bojkocie Izraela i zezwala na umowy handlowe i finansowe między dwoma krajami. Na mocy paktu Izrael i Zjednoczone Emiraty Arabskie nawiązały stosunki dyplomatyczne.

Zgodnie z protokołem Israel Securities Authority (ISA) i Abu Dhabi Global Market Financial Services Regulatory Authority (ADGM FSRA) kraje oświadczyły, że podejmą inicjatywy promujące wzrost gospodarczy w usługach finansowych poprzez przyjęcie nowych technologii i wzmocnienie swoich sektorów FinTech.

Cel partnerstwa

Współpraca ma dążyć do osiągnięcia zwiększonego dostępu do rynku dla startupów i inwestycji między dwoma krajami. Izrael oraz Emiraty Arabskie zdają sobie sprawę z wartości, jaką wprowadza rozwój technologiczny, dlatego planują rozwijać płatności cyfrowe i blockchain, które są kluczowe w rozwoju sektora FinTech.

Obaj regulatorzy rozważą współpracę przy wspólnych projektach dla firm i przedsiębiorców zajmujących się technologią w dziedzinach takich jak sztuczna inteligencja (AI), energia słoneczna, innowacje motoryzacyjne, inteligentne miasta, wykorzystanie wody, rolnictwo pustynne, cybernetyka i wiele innych.

Współprace zaczynają podejmować niegdyś zwaśnione kraje, co podkreśla wartość technologii blockchain w gospodarce i jej ogromnego potencjału. Zapotrzebowanie na tego rodzaju technologie rośnie wraz z czasem, a najlepszym tego przykładem jest zwiększona liczba kursów i kierunków na studia powiązanych z blockchainem.

Izrael i Abu Dhabi oświadczyły, że będą współpracować w zakresie innowacji i technologii finansowych (FinTech)reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.