Izrael i Abu Dhabi zgadzają się na współpracę w zakresie FinTech | Wiadomości | CrypS.

Izrael i Abu Dhabi zgadzają się na współpracę w zakresie FinTech

Konrad Juszczyk
Izrael i Abu Dhabi oświadczyły, że będą współpracować w zakresie innowacji i technologii finansowych (FinTech)

Organy nadzoru papierów wartościowych Izraela i Abu Dhabi oświadczyły, że będą współpracować w zakresie innowacji i technologii finansowych. Takie działania są następstwem normalizacji stosunków i współpracy między tymi krajami.

Szejk Zjednoczonych Emiratów Arabskich Chalifa ibn Zajed an-Nahajan wydał formalny dekret pod koniec sierpnia. Unieważnia on ustawę o bojkocie Izraela i zezwala na umowy handlowe i finansowe między dwoma krajami. Na mocy paktu Izrael i Zjednoczone Emiraty Arabskie nawiązały stosunki dyplomatyczne.

Zgodnie z protokołem Israel Securities Authority (ISA) i Abu Dhabi Global Market Financial Services Regulatory Authority (ADGM FSRA) kraje oświadczyły, że podejmą inicjatywy promujące wzrost gospodarczy w usługach finansowych poprzez przyjęcie nowych technologii i wzmocnienie swoich sektorów FinTech.

Cel partnerstwa

Współpraca ma dążyć do osiągnięcia zwiększonego dostępu do rynku dla startupów i inwestycji między dwoma krajami. Izrael oraz Emiraty Arabskie zdają sobie sprawę z wartości, jaką wprowadza rozwój technologiczny, dlatego planują rozwijać płatności cyfrowe i blockchain, które są kluczowe w rozwoju sektora FinTech.

Obaj regulatorzy rozważą współpracę przy wspólnych projektach dla firm i przedsiębiorców zajmujących się technologią w dziedzinach takich jak sztuczna inteligencja (AI), energia słoneczna, innowacje motoryzacyjne, inteligentne miasta, wykorzystanie wody, rolnictwo pustynne, cybernetyka i wiele innych.

Współprace zaczynają podejmować niegdyś zwaśnione kraje, co podkreśla wartość technologii blockchain w gospodarce i jej ogromnego potencjału. Zapotrzebowanie na tego rodzaju technologie rośnie wraz z czasem, a najlepszym tego przykładem jest zwiększona liczba kursów i kierunków na studia powiązanych z blockchainem.

Izrael i Abu Dhabi oświadczyły, że będą współpracować w zakresie innowacji i technologii finansowych (FinTech)
reklama
reklama