W Rosji znacząco wzrosło zainteresowanie kopaniem kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

W Rosji znacząco wzrosło zainteresowanie kopaniem kryptowalut

Redaktor: Albert Czajkowski
Wzrost ilość

Popyt na krypto sprzęt górniczy w Rosji znacząco wzrósł w ostatnim czasie. Powodem jest liniowy wzrost ceny Bitcoina (BTC) oraz strach przed inflacją.

W środę, 18 listopada kurs największej pod względem kapitalizacji rynkowej kryptowaluty wzrósł do 18,476 dolarów. W chwili pisania artykułu jego wartość nieco spadła, ale nadal wynosi 18,227 dolarów. Przez ostatnie 7 dni cena za 1 BTC wzrosła o ponad 13%. Zwrot z inwestycji (ROI) w bitcoiny wzrósł do 147% rocznie. Od początku roku jest to 2,5 krotny wzrost, kiedy złoto zwiększyło swoją wartość jedynie o jedną trzecią.

Takie wyniki bitcoina zachęcają poza inwestorami, właśnie potencjalnych górników kryptowalut. Obecnie indeks dominacji BTC wynosi prawie 67%, a kapitalizacja rynkowa jest na poziomie prawie 339 miliardów dolarów.

Wykres cenowy Bitcoina (BTC) rośnie
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Rosyjska witryna z ogłoszeniami na sprzedaż, Avito poinformowała, że od 21 października zaobserwowano znaczny wzrost popytu na sprzęt do wydobywania bitcoinów. Liczba zainteresowanych takimi urządzeniami wzrosła o 45% w samym październiku. Jednocześnie ilość sprzedawanego sprzętu na rynku zmalała. Przychody górników od początku listopada drastycznie wzrosły, stąd też nie powinniśmy się dziwić takim obrotem zdarzeń.

Przychody górników BTC drastycznie wzrosły od początku listopada 2020 roku
Źródło: https://www.blockchain.com/charts/miners-revenue

Jednym z najważniejszych czynników wzrostu popularności bitcoinów jest chęć uzyskania przez inwestorów ochrony oszczędności przed inflacją. Mimo że aktywa jak BTC są wciąż ryzykowne, to zaufanie do nich rośnie z dnia na dzień. Rosnące problemy w Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych powodują spadek zaufania do walut jak euro czy dolar.

Wzrost ilośćreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.