Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 19.11] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 19.11]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie-dnia-19.11.2020-cryps Podsumowanie dnia
  • Nabór do pierwszej polskiej piaskownicy blockchain

Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR) z partnerami finansowymi stworzyła darmową platformę Sandbox Blockchain dla startupów. Piaskownica blockchain skierowana jest do firm, w tym startupów, które chcą rozwijać produkty lub usługi oparte na technologii blockchain, lecz nie dysponują odpowiednim środowiskiem testowym.

  • Kryptograficzna zagadka w warszawskim metrze

Tajemnicze plakaty rozwieszane w warszawskim metrze przekazują niezbędne informacje do rozwikłania krypto zagadki. Jest niewiele informacji na ten temat, jednak powinny one wystarczyć, aby rozwiązać działanie. Dla osoby, która rozwikła sekret czeka nagroda w wysokości 7 ETH (12,600 zł).

Binance złożył pozew przeciwko Forbes Media i jego dwóm dziennikarzom. Giełda twierdzi, że opublikowany jeden z artykułów zniesławił jej imię. W skardze złożonej w środę w Sądzie Rejonowym Stanów Zjednoczonych w New Jersey, Binance oświadczył, że „historia zawiera liczne fałszywe, wprowadzające w błąd i oszczercze stwierdzenia na temat giełdy”.

  • OKEx przywróci wypłaty już 27 listopada

Giełda kryptowalut OKEx ogłosiła dziś datę przywrócenia wypłat zawieszonych 16 października. Po prawie 1,5 miesiąca przerwy klienci platformy będą mogli w końcu wypłacić swoje kryptowaluty, zdeponowane na platformie OKEx.

  • Bitcoinowy błąd, który kosztował 47 000 dolarów

Wygląda na to, że ktoś zapłacił 2.66038352 BTC (ponad 47 000 dolarów) opłaty transakcyjnej za wysłanie zaledwie 0.01088549 BTC (194,66 dolara w momencie zawierania transakcji). Nie wiadomo kim jest osoba stojąca za takim dziwnym transferem, ani dlaczego został ustawiony tak duży priorytet.

  • Hakerzy przejęli dane z giełdy Liquid

Giełda kryptowalut Liquid ujawniła wczoraj szczegóły związane z kradzieżą danych osobowych jej użytkowników. Hakerzy złamali jej zabezpieczenia 13 listopada. W ich ręce trafiły zaszyfrowane hasła, adresy, imiona i nazwiska. Dochodzenie czy hakerzy zdobyli także dokumenty jest w toku. Jeżeli by do tego doszło, klienci giełdy znaleźliby się w bardzo poważnym niebezpieczeństwie. Na czarne rynki w Darknecie mogłyby trafić skany ich dokumentów tożsamości przez co groziłaby im kradzież tożsamości lub spersonalizowane ataki.

  • Miliarder z Meksyku zainwestował 10% swoich aktywów w BTC

Ricardo Salinas Pliego założyciel Grupo Salinas zainwestował 10% swoich zasobów w bitcoiny. Miliarder jest na 2 miejscu w rankingu Forbes w Meksyku. Jego majątek szacuje się na 11,7 miliarda dolarów. Na swoim Twitterze proponuję „dywersyfikować nasz portfel inwestycyjny”.

  • Mieszkaniec Dublina skazany za kradzież 2 mln USD w krypto

Conor Freeman został skazany przez Sąd Okręgowy w Dublinie za kradzież ponad 2 milionów dolarów kryptowaluty z użyciem wymiany karty SIM. Należał on do do sześcioosobowej grupy przestępczej, której udało się włamać do trzec kont kryptowalutowych kradnąc kolejno 100,000 dolarów, 167,000 dolarów oraz 1,9 miliona dolarów.

  • 95% wszystkich wyemitowanych bitcoinów jest przechowywanych na 2% adresów

Analiza przeprowadzona przez Bloomberg wskazuje, że spośród głównych właścicieli bitcoinów 92,4% to wieloryby, 7% to giełdy kryptowalut, a reszta to instrumenty finansowe z aktywem bazowym w postaci pierwszej kryptowaluty. Taka struktura rynku świadczy o potencjalnym ogromnym wpływie działań wielorybów na wciąż mało płynny rynek. Zdaniem eksperta często jedna transakcja może znacząco zmienić cenę monety. To nadal stawia inwestorów detalicznych w obliczu gwałtownych wahań cen.

  • Japońskie banki oraz firmy przetestują prywatną walutę cyfrową

Duże japońskie firmy zgodziły się wziąć udział w eksperymencie, aby wypuścić prywatną walutę cyfrową na jednej platformie. Projekt rozpocznie się w 2021 roku. W skład grupy wchodzi ponad 30 firm, w tym trzy największe banki, brokerzy i firmy telekomunikacyjne. Zdaniem uczestników inicjatywa jest niezbędna dla rozwoju cyfryzacji w kraju, w którym gotówka stanowi około 80% całkowitego wolumenu wpłat.

Podsumowanie-dnia-19.11.2020-cryps



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.