Giełda Binance złożyła pozew przeciwko Forbesowi i dziennikarzom | Wiadomości | CrypS.

Giełda Binance złożyła pozew przeciwko Forbesowi i dziennikarzom

Maciej Żerelik
binance zaprzecza, że próbował przejąć union bank

Binance złożył pozew w stanie New Jersey przeciwko Forbes Media i dwóm jego dziennikarzom, Michaelowi del Castillo i Jasonowi Brettowi. Giełda twierdzi, że opublikowany artykuł pod tytułem „Leaked 'Tai Chi’ Document Reveals Binance’s Elaborate Scheme To Evade Bitcoin Regulators” zniesławił jej imię. Binance żąda zarówno odszkodowań pieniężnych, jak i kar dla osób odpowiedzialnych za napisanie artykułu.

W tekście, który ukazał się na stronie internetowej Forbesa w dniu 29 października, stwierdzono, że dokument „Tai Chi” zawierał szczegóły dot. „umyślnie wprowadzającego w błąd organy regulacyjne” programu. Według Forbesa, dokument ten opisywał plan przelewania dochodów od amerykańskiego podmiotu z powrotem do Binance’a, jednocześnie izolując firmę od amerykańskiego egzekwowania prawa.

Oszczerstwa wobec Binance

W skardze, złożonej w środę w Sądzie Rejonowym Stanów Zjednoczonych w New Jersey, Binance oświadczył, że „historia zawiera liczne fałszywe, wprowadzające w błąd i oszczercze stwierdzenia na temat giełdy. Binance zaprzecza jakoby miał stworzyć dokument Tai Chi i nigdy nie wdrożył opisanego w nim systemu. Platforma twierdzi również, że Harry Zhou, autor tego dokumentu, nigdy nie pracował dla firmy.

Giełda Binance miała wysłać dziennikarzom list z żądaniem usunięcia artykułu, wycofania swoich słów i przeprosin. Tekst nie został jednak usunięty i cały czas widnieje na stronie, a wraz z nim taki fragment:

„Dyrektor ds. zgodności Lim wysłał wcześniej do Forbesa e-mail potwierdzający, że Zhou był pracownikiem Binance’a”.

Bariera dla udanych procesów o zniesławienie przeciwko dziennikarzom i organizacjom medialnym jest wysoka. Powodowie na ogół muszą udowodnić, że oskarżony działał w sposób „lekkomyślny, nie zwracając uwagi na prawdę” lub z prawdziwą złośliwością (wiedząc, że złożone oświadczenia były fałszywe). Innym elementem udanego pozwu o zniesławienie jest często „szkoda materialna”, a Binance twierdzi, że w wyniku publikacji artykułu poniósł szkodę materialną „wartą miliony dolarów”, którą ma nadzieję udowodnić na procesie.

Dyrektor generalny Binance’a, Changpeng Zhao, groził wcześniej pozwaniem The Block, kryptowalutowego serwisu informacyjnego.

 

binance zaprzecza, że próbował przejąć union bankreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.