Tajemniczna zagadka w warszawskim metrze | Wiadomości | CrypS.

Tajemniczna zagadka w warszawskim metrze

Konrad Juszczyk
zagadka ethereum w warszawskim metrze

Od niedawna zaczęły pojawiać się plakaty w warszawskim metrze z zagadką do rozwiązania. Dla osoby, która rozwikła kod czeka nagroda w wysokości 7 ETH (12,600 zł).

Niewiele wiadomo o plakatach rozwieszanych w Warszawie. Hasłem całego przedsięwzięcia jest „Solve the puzzle. Claim the reward”. Po sprawdzeniu kodu kontraktu moża dowiedzieć się, że jest w nim zawartych 7 ETH. Wprowadzenie prawidłowego rozwiązania do umowy prawdopodobnie poskutkuje przekazaniem nadawcy aktywów cyfrowych.

Jedyne informacje, które są dostępne dla zainteresowanych to adres smart contractu (0x46CA2bf8188303887d6AF76ddD316AFa233b2ec9), konto na Twitterze prawdopodobnie twórcy całego projektu oraz strona internetowa. Do wygaśnięcia kontraktu według witryny 0xPoland zostały 2 dni i 18 godzin w chwili pisania artykułu. Nie ma poza tym więcej poszlak. Żadne inne informacje na temat układanki ani osób stojących za nią nie zostały jeszcze ujawnione, a te, które posiadamy obecnie powinny wystarczyć, aby rozwiążać sekret.

Podejrzenia spadły na zdecentralizowaną giełdę 0x z siedzibą w San Francisco oraz na polską firmę programistyczną Ethereum o nazwie 0x. Siedziba polskiej spółki mieści się w Warszawie, jednak Discord oraz Telegram grupy jest pusty, a fanpage na Facebooku od dawna nieaktywny. Czy 0x ma w planach wypuścić kolejne zagadki do rozwikłania, czy jest to jednorazowa sytuacja? Czas pokaże. A teraz czekamy na śmiałka, który rozwiąże sekret.

zagadka ethereum w warszawskim metrzereklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.