Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 17.05.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 17.05.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 12.05.21]
 • Kuba rozważa naprawianie gospodarki kryptowalutami
  Władze Kuby rozważają adopcję kryptowalut jako instrument do przezwyciężenia perturbacji finansowych w kraju. Informacja pojawia się kilka tygodni po tym, jak kubańskie władze rozpoczęły dyskusję na temat wdrożenia cyfrowych aktywów w gospodarce.
 • Petycja posiadaczy XRP o zakończenie batalii z SEC
  Założyciel Crypto and Policy, Thomas Hodge z powodzeniem uzyskał 30 000 podpisów pod petycją z prośbą o wycofanie przez SEC pozwu przeciwko Ripple.
 • Elon Musk sugeruje, że Tesla mogła sprzedać swoje BTC
  Prezes Tesli Elon Musk zasugerował w niedzielę, że firma sprzedała lub sprzeda resztę swoich udziałów w Bitcoinie. Spowodowało to spadek cen na całym rynku. Bitcoin stracił około 8% i kosztował ok. 44 000 dolarów za monetę. Dziś jednak, szef Tesli opublikował tweeta mówiącego o tym, że fima nie sprzedała swoich bitcoinów.
 • Iran nałoży kary na górników domowych
  Według przedstawiciela departamentu Mostafa Rajabi Mashhadi, działalność górników zużywa na tyle dużo prądu, że stwarza ryzyko przerw w dostawie prądu. Osoby naruszające przepisy są narażone nie tylko na grzywny, ale także odszkodowania za szkody w infrastrukturze.
 • Buterin spala 6,7 miliarda dolarów w SHIB
  Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, spalił prawie połowę maksymalnej podaży Shiba Inu (SHIB), czyli popularnego klona Dogecoin (DOGE), niecały tydzień po tym, jak postanowił przekazać dużą część swoich zasobów na cele charytatywne.
 • Argentyna nakazała giełdom przekazywanie miesięcznych raportów o użytkownikach
  Jak podały we wtorek lokalne media, Argentyńska Federalna Administracja Dochodów Publicznych (AFIP) wydała nakaz dla krajowych giełd i firm płatniczych. Od teraz lokalne giełdy muszą dostarczać miesięczne raporty na temat wszelkiego rodzaju operacji dokonywanych przez użytkowników.
 • Protokół DeFi bEarn Fi stracił 11 milionów dolarów
  BEarn Fi działający na Binance Smart Chain został zaatakowany. Z projektu zostały wyciągnięte aktywa o równowartości 11 milionów dolarów. Programiści tymczasowo zawiesili wpłatę i wypłatę środków. Śledztwo jest w toku. Cena tokena zarządzającego Bearn.fi (BFI) po incydencie spadła o 27% – z 410 USD do 300 USD.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 12.05.21]
reklama
reklama