Argentyna nakazała giełdom przekazywanie miesięcznych raportów o użytkownikach | Wiadomości | CrypS.

Argentyna nakazała giełdom przekazywanie miesięcznych raportów o użytkownikach

Zerelik Maciej
bank centralny argentyny chce wiedzieć o obywatelach, którzy dokonują transakcje z użyciem kryptowalut

Urząd podatkowy w Argentynie chce dokładnie przeanalizować operacje z udziałem kryptowalut, takich jak Bitcoin (BTC)

Jak podały we wtorek lokalne media, Argentyńska Federalna Administracja Dochodów Publicznych (AFIP) wydała nakaz dla krajowych giełd i firm płatniczych. Od teraz lokalne giełdy muszą dostarczać miesięczne raporty na temat wszelkiego rodzaju operacji dokonywanych przez użytkowników.

W zawiadomieniu, urząd poprosił dostawców usług w o prowadzenie regularnych list wszystkich kont użytkowników i weryfikację tożsamości klientów. To jednak nie wszystko. Argentyna chce także znać wszelkie przychody i wydatki.

W raporcie podkreślono, że rozporządzenie AFIP odnosi się nie tylko do giełd kryptowalutowych, ale także do procesorów płatności. Ucierpi na tym popularna aplikacja płatnicza przyjazna kryptowalutom Mercado Pago. Spółki będą musiały przekazywać wszystkie niezbędne informacje co miesiąc, do 15 dnia następnego miesiąca.

Aktualnie w Argentynie ma miejsce boom na kryptowaluty. Wszystko za sprawą spowolnienia gospodarczego kraju, inflacji i masowej dewaluacji argentyńskiego peso. Pod koniec kwietnia Mercado Libre, największy rynek online w Ameryce Łacińskiej, uruchomił sekcję nieruchomości, w której można płacić w kryptowalucie. Wcześniej, lokalna firma Ripio przejęła główną brazylijską giełdę kryptowalut BitcoinTrade.

Argentyńscy regulatorzy zaczęli ostatnio uważniej przyglądać się branży kryptowalut. Na początku kwietnia Bank Centralny Argentyny poprosił krajowe banki o przekazanie im informacji o swoich klientach handlujących Bitcoinem. 

bank centralny argentyny chce wiedzieć o obywatelach, którzy dokonują transakcje z użyciem kryptowalut
reklama
reklama