Elon Musk sugeruje, że Tesla mogła sprzedać swoje BTC | Wiadomości | CrypS.

Elon Musk sugeruje, że Tesla mogła sprzedać swoje BTC

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
elon musk odradza korzystanie z hostowanych portfeli

Prezes Tesli Elon Musk zasugerował w niedziel, że firma sprzedała lub sprzeda resztę swoich udziałów w Bitcoinie. Spowodowało to spadek cen na całym rynku. Bitcoin stracił około 8% i kosztował ok. 44 000 dolarów za monetę.

Użytkownik Twittera, który posługuje się pseudonimem @CryptoWhale, napisał: “Bitcoinerzy będą się policzkować w przyszłym kwartale, gdy dowiedzą się, że Tesla pozbyła się reszty swoich udziałów. Z taką ilością nienawiści, jaką dostaje @elonmusk, nie winiłbym go….”. Musk odpowiedział krótko zwięźle i na temat: “Rzeczywiście”.

Musk jest wielkim zwolennikiem kryptowalut i wielokrotnie przyczynił się do wzrostu cen Bitcoina. W lutym Tesla ujawniła, że kupiła BTC o wartości 1,5 miliarda dolarów. Następnie firma podała, że na Bitcoinie udało jej się zarobić 101 milionów dolarów i osiągnąć rekordowy kwartał.

Wydaje się jednak, że Musk w ostatnich tygodniach porzucił sympatie do BTC na rzecz Dogecoina. Tesla w zeszłym tygodniu wycofała płatności w pierwotnej kryptowalucie, z obawy przed “szybko rosnącym wykorzystaniem paliw kopalnianych”. Cena Bitcoina spadła o około 5% w ciągu pierwszych minut po ogłoszeniu.

Musk od tego czasu atakował na Twitterze użytkowników, którzy krytycznie odnosili się do jego stanowiska. Wpływowy inwestor Fred Wilson, partner-założyciel Union Square Ventures, zatweetował w piątek:

“On gra w gry. Trudno jest traktować poważnie kogoś, kto to robi. Straciłem ogromny szacunek do niego w ciągu ostatniego roku z tego powodu. Głęboki szacunek za to, co robi ze swoimi talentami. Mniej za to, co robi ze swoimi tweetami.”

Elon Musk pomimo krytyki BTC cały czas zachwala DOGE. SpaceX, ogłosiło w zeszłym tygodniu, że wykorzysta Dogecoina do sfinansowania “misji DOGE-1 na Księżyc”. Jego poparcie przyczyniło się do wzrostu wartości tokena.

 

elon musk odradza korzystanie z hostowanych portfelireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.