Elon Musk sugeruje, że Tesla mogła sprzedać swoje BTC | Wiadomości | CrypS.

Elon Musk sugeruje, że Tesla mogła sprzedać swoje BTC

Zerelik Maciej
elon musk odradza korzystanie z hostowanych portfeli

Prezes Tesli Elon Musk zasugerował w niedziel, że firma sprzedała lub sprzeda resztę swoich udziałów w Bitcoinie. Spowodowało to spadek cen na całym rynku. Bitcoin stracił około 8% i kosztował ok. 44 000 dolarów za monetę.

Użytkownik Twittera, który posługuje się pseudonimem @CryptoWhale, napisał: „Bitcoinerzy będą się policzkować w przyszłym kwartale, gdy dowiedzą się, że Tesla pozbyła się reszty swoich udziałów. Z taką ilością nienawiści, jaką dostaje @elonmusk, nie winiłbym go….”. Musk odpowiedział krótko zwięźle i na temat: „Rzeczywiście”.

Musk jest wielkim zwolennikiem kryptowalut i wielokrotnie przyczynił się do wzrostu cen Bitcoina. W lutym Tesla ujawniła, że kupiła BTC o wartości 1,5 miliarda dolarów. Następnie firma podała, że na Bitcoinie udało jej się zarobić 101 milionów dolarów i osiągnąć rekordowy kwartał.

Wydaje się jednak, że Musk w ostatnich tygodniach porzucił sympatie do BTC na rzecz Dogecoina. Tesla w zeszłym tygodniu wycofała płatności w pierwotnej kryptowalucie, z obawy przed „szybko rosnącym wykorzystaniem paliw kopalnianych”. Cena Bitcoina spadła o około 5% w ciągu pierwszych minut po ogłoszeniu.

Musk od tego czasu atakował na Twitterze użytkowników, którzy krytycznie odnosili się do jego stanowiska. Wpływowy inwestor Fred Wilson, partner-założyciel Union Square Ventures, zatweetował w piątek:

„On gra w gry. Trudno jest traktować poważnie kogoś, kto to robi. Straciłem ogromny szacunek do niego w ciągu ostatniego roku z tego powodu. Głęboki szacunek za to, co robi ze swoimi talentami. Mniej za to, co robi ze swoimi tweetami.”

Elon Musk pomimo krytyki BTC cały czas zachwala DOGE. SpaceX, ogłosiło w zeszłym tygodniu, że wykorzysta Dogecoina do sfinansowania „misji DOGE-1 na Księżyc”. Jego poparcie przyczyniło się do wzrostu wartości tokena.

 

elon musk odradza korzystanie z hostowanych portfeli
reklama
reklama