Petycja posiadaczy XRP o zakończenie batalii z SEC | Wiadomości | CrypS.

Petycja posiadaczy XRP o zakończenie batalii z SEC

Zerelik Maciej
Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobna

Posiadacze XRP złożyli petycję do szefa amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Gary’ego Genslera o zakończenie procesu przeciwko Ripple.

Założyciel Crypto and Policy Thomas Hodge z powodzeniem uzyskał 30 000 podpisów pod petycją z prośbą o wycofanie przez SEC pozwu przeciwko Ripple. Jak informowaliśmy na łamach Cryps.pl, Komisja oskarżyła firmę o sprzedaż nieautoryzowanych papierów wartościowych w postaci XRP.

Hodge i zwolennicy twierdzą, że SEC, czyli agencja, której celem jest ochrona inwestorów, spowodowała nieuzasadnione szkody dla posiadaczy XRP. Podejmując działania prawne przeciwko Ripple, spowodowała bowiem spadek wartości XRP o miliardy dolarów.

Petycja wzywa SEC do zakończenia sprawy i ponownego przemyślenia swojej strategii regulowania branży kryptowalutowej.

Zakończ pozew Ripple i powstrzymaj SEC przed wymyślaniem zasad dotyczących kryptowalut poprzez pozwy sądowe w miejsce pisania tych zasad w sposób właściwy, z udziałem społeczeństwa i partnerstwa z Kongresem USA.

Domaga się również, aby intencje stojące za pozwem zostały zbadane przez inspektora generalnego Carla Hoeckera.

Zażądamy od inspektora generalnego SEC przeprowadzenia dokładnego dochodzenia w sprawach, które doprowadziły do złożenia w ostatniej chwili pozwu przeciwko Ripple, złożonego w ostatnim dniu urzędowania przez byłego przewodniczącego SEC Jaya Claytona… Żądamy dochodzenia, które w pełni wyjaśni, czy SEC chronił czyjeś interesy zamiast inwestorów detalicznych, gdy pozew Ripple został złożony w grudniu 2020 r.

Hodge złożył petycję z 30 tysiącami podpisów do biura Gary’ego Genslera w miniony piątek.

Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobna
reklama
reklama