Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 16.12.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 16.12.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 16.12.21]
 • Binance wprowadził polską obsługę klienta
  Binance, wiodąca na świecie giełda kryptowalut, oficjalnie wystartowała z obsługą klienta w języku polskim. To wyjście naprzeciw polskiej społeczności użytkowników, poprawiające ich komfort oraz bezpieczeństwo.
 • Giganci usług płatniczych traktują kryptowaluty jako szansę
  Giganci usług płatniczych – Visa, Mastercard i PayPal – nie postrzegają rozwoju branży kryptowalutowej jako zagrożenia i będą nadal inwestować w ekosystem kryptowalut. Takie informacje przekazała swoim klientom nowojorska firma analityczna MoffettNathanson.
 • Heir Inc. – nowa platforma Michaela Jordana
  Michael Jordan, legendarny zawodowy koszykarz ujawnił, że wraz z synem Jeffrey’em wkraczają w technologię blockchain i Web 3.0. Swoje technologiczne przedsięwzięcie nazwali Heir Inc. Celem Heir jest połączenie wiernych fanów z popularnymi sportowcami oraz uruchomienie tokena o nazwie „heir”.
 • Ray Dalio nazywa bitcoina „złotem dla młodych”
  W wywiadzie dla MarketWatch założyciel Bridgewater Associates wezwał, aby nie trzymać tylko gotówki, która jest „zjadana przez inflację”, i stworzyć portfel „na każdą pogodę” jako siatkę bezpieczeństwa. Pewną część takiego portfela może zająć bitcoin, którego Dalio porównał do złota.
 • Pomysłodawca zakazu kopania BTC zostaje wiceszefem ESMA
  Erik Thedéen, dyrektor szwedzkiej Finansinspektionen (FI), otrzymał powołanie na stanowisko wiceprzewodniczącego Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA). Urzędnik zasłynął niedawnym postulatem zakazu kopania bitcoina w UE.
 • Coinbase publikuje raport dotyczący przejrzystości
  Aby zwiększyć przejrzystość w globalnym ekosystemie kryptowalutowym, giełda Coinbase opublikowała niedawno własny raport przejrzystości za pierwsze trzy kwartały 2021 roku.
 • Startup kryptograficzny Ramp przyciągnął ponad 52 mln USD
  Start-up Ramp zebrał 52,7 miliona dolarów w rundzie finansowania serii A prowadzonej przez Balderton Capital. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zwiększenie liczby pracowników oraz nawiązanie nowych partnerstw i rozszerzenie współpracy z tak znanymi graczami jak Mozilla, Opera, Sorare czy Axie Infinity. Założona w 2017 roku firma Ramp opracowuje niepowierniczą infrastrukturę płatniczą dla różnych aktywów cyfrowych i NFT. Firma jest reklamowana jako „PayPal dla kryptowalut”.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 16.12.21]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.