Giganci usług płatniczych traktują kryptowaluty jako szansę | Wiadomości | CrypS.

Giganci usług płatniczych traktują kryptowaluty jako szansę

Mariusz Przepiórka
visa mastercard

Giganci usług płatniczych – Visa, Mastercard i PayPal – nie postrzegają rozwoju branży kryptowalutowej jako zagrożenia i będą nadal inwestować w ekosystem kryptowalut. Takie informacje przekazała swoim klientom nowojorska firma analityczna MoffettNathanson.

Przesłana wiadomość podkreśla rosnącą akceptację kryptowalut wśród starszych firm świadczących usługi płatnicze i wskazuje ich działania w celu dostosowania się do zmieniającego się środowiska. Na początku tego miesiąca przedstawiciele trzech firm zabrali głos podczas wydarzenia poświęconego kryptowalutom i technologii blockchain organizowanego przez MoffettNathanson.

Firmy spodziewają się dalszego rozwoju kryptowalut

Visa uznaje, że znaczenie kryptowalut wykracza poza sferę płatności i traktuje je jako rozwiązanie warstwy 2, które może działać na podstawie sieci blockchain, tak jak firma Visa działa w sieciach opartych na walutach fiducjarnych. Visa spodziewa się również silnego wzrostu obrotu kryptowalutowego w ciągu najbliższego roku lub dwóch lat dzięki nawiązaniu współpracy z portfelami kryptowalutowymi.

Mastercard czerpie korzyści z transgranicznych przepływów kryptowalutowych na giełdach i w portfelach kryptowalutowych, a także postrzega kryptowaluty jako okazję do tworzenia nowych produktów. Podczas wydarzenia potwierdził to Raj Dhamodharan, wiceprezes ds. produktów blockchain i aktywów cyfrowych. Firma dąży również do tego, aby stać się platformą dostępu do rynku NFT. Chce również dodać kryptowaluty do swojej sieci i traktować je jako waluty rozliczeniowe.

PayPal stawia na edukację

PayPal z kolei inwestuje w inicjatywy związane z edukacją, chcąc w ten sposób dotrzeć do szerszego grona potencjalnych klientów. – Firma pracuje również nad otwarciem swojej platformy, aby umożliwić interakcję z sieciami DeFi, a także wzmocnić zdolność użytkowników do bezpiecznego transferu kryptowalut do i z portfela cyfrowego – powiedział  Edwin Aoki, dyrektor firmy ds. technologii blockchain, kryptowalut i walut cyfrowych.

visa mastercard
reklama
reklama