Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 16.11] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 16.11]

Konrad Juszczyk
podsumowanie dnia w krypto 16.11.2020 cryps
  • Dwaj Kanadyjczycy skazani za wypranie 250 mln USD 

Bracia Firoz i Ferhan Patel zostali skazani na pozbawienie wolności oraz 4,5 miliona dolarów grzywny. Prowadzone przez nich platformy miały pomóc w wypraniu 250 milionów dolarów, dzięki wykorzystaniu kryptowalut. Amerykański wymiar sprawiedliwości skazał ich 10 listopada. Dwaj Kanadyjczycy założyli platformę Payza.com, która obsługiwała bitcoiny oraz inne kryptowaluty.

  • Skazanie promotora OneCoin odroczone o pół roku

Promotor scamu OneCoin Konstantin Ignatova miał trafić do więzienia 11 listopada. Sprawa została jednak przedłużona, ze względu na współpracę pozwanego z organami ścigania. Wyrok oficjalnie zostanie ogłoszony w maju 2021 roku. Organy ścigania pracują również nad odnalezieniem Ruji Ignatowej, założycielki programu Ponziego. Mózg całej operacji zaginął w 2017 roku i od tego czasu pozostaje na wolności.

  • Bank centralny Kirgistanu opracowuje ustawę dla branży kryptowalut

Narodowy Bank Republiki Kirgiskiej w Azji Środkowej pracuje nad projektem ustawy regulującej branżę kryptowalut w tym kraju. Normy prawne mają dotyczyć zwalczania scamów kryptowalutowych i przestępstw finansowych, a także ochrony praw konsumentów i inwestorów. Zgodnie z ogłoszeniem bank oczekuje, że sztywne przepisy zapewnią bezpieczeństwo i pewność firmom związanym z kryptowalutami, tym samym przyciągając nowych inwestorów.

  • Citibank nazwał bitcoin cyfrowym złotem XXI wieku

Kurs największej kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej do końca 2021 roku może osiągnąć poziom nawet 320 000 dolarów, dzięki konsolidacji statusu cyfrowego złota w XXI wieku. Taką prognozę przedstawił Tom Fitzpatrick, dyrektor zarządzający jednego z największych banków na świecie. Pandemia COVID-19 i związane z nią środki monetarne i fiskalne rządu tworzą takie samo otoczenie rynkowe jak rynek złota w latach 70. Władze krajów rozwiniętych dały wyraźny sygnał, że nie będą unikać drukowania pieniędzy, dopóki PKB i dane dotyczące zatrudnienia nie poprawią się. FOMO na BTC wraz ze spadkiem wartości fiatu będzie rosnąć.

  • Chińscy górnicy mają poważne problemy z płaceniem rachunków za prąd

Powodem komplikacji są działania władz dotyczące wymiany kryptowalut w ramach walki z praniem pieniędzy. Chińskie władze rozpoczęły kampanię mającą na celu zakończenie usług bankowych dla lokalnych handlowców kryptowalut OTC, blokując ich konta, karty bankowe i zamykając dostęp do bankowości internetowej. Traderzy przestali wypłacać środki w juanach. Niestety krajowej waluty potrzebują górnicy krypto. Nie mogą się obejść oni bez legalnych pieniędzy fiducjarnych, aby opłacić rachunki za prąd, które stanowią większość kosztów. Badanie przeprowadzone przez lokalną społeczność branżową wykazało, że 74% górników miało trudności z płatnościami. Niektórzy zostali zmuszeni do zatrzymania sprzętu.

  • Eksperci z MIT wypowiedzieli się na temat systemu głosowania blockchain

Według raportu z 6 listopada naukowców z Laboratorium Informatyki i Sztucznej Inteligencji w Massachusetts Institute of Technology poleganie na technologii głosowania blockchain nie jest niezawodnym sposobem promowania większej frekwencji i może zwiększyć ryzyko manipulacji hackerów.  Niektóre z obaw, które zgłosili specjaliści, to potencjalny brak tajności głosowania oraz brak audytu. Mimo że obecne systemy wyborcze są dalekie od doskonałości, blockchain znacznie zwiększyłby ryzyko niewykrywalnych niepowodzeń wyborczych na skalę całego kraju.

  • Paszporty za BTC wydawane w ciągu 4 tygodni

Firma zajmująca się przetwarzaniem wiz i paszportów z siedzibą w Kalifornii ogłosiła, że zaakceptuje Bitcoin jako formę płatności, ponieważ operacje Departamentu Stanu USA zaczynają wracać do normy. Peninsula Visa będzie oferować odnawianie paszportów i zmianę nazwiska oprócz wniosków związanych z wyrobieniem drugiego paszportu. Wiele agencji paszportowych w Stanach Zjednoczonych zostało mocno dotkniętych pandemią, powodując opóźnienia w przetwarzaniu paszportów w pierwszej kolejności. Jak powiedział Evan James, dyrektor operacyjny Peninsula Visa: „Oferowanie podróżnym możliwości płacenia za pośrednictwem Bitcoin wydaje się być właściwym posunięciem we właściwym czasie”.

  • Kapitalizacja DAI stablecoin przekroczyła 1 miliard dolarów

Podaż rynkowa stablecoinów DAI wykorzystywanych w sektorze finansów zdecentralizowanych (DeFi) przekroczyła 1 miliard tokenów. DAI to trzeci stablecoin pod względem kapitalizacji tuż po Tether i USD Coin. Jest generowany, gdy użytkownicy wprowadzają zabezpieczenia w protokole MakerDAO. Kryptowaluta była pierwotnie wspierana wyłącznie przez Ethereum (ETH), jednak od listopada 2019 roku można wykorzystywać różne aktywa kryptograficznych do zabezpieczenia stablecoina.

podsumowanie dnia w krypto 16.11.2020 crypsreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.