Skazanie promotora OneCoin odroczone o pół roku | Wiadomości | CrypS.

Skazanie promotora OneCoin odroczone o pół roku

Maciej Zerelik
onecoin scam

Wyrok w sprawie jednego z głównych promotorów scamu OneCoin został odroczony o sześć miesięcy. Sprawa została przedłużona ze względu na „współpracę” pozwanego z organami ścigania.

Pierwotnie Konstantin Ignatova miał zostać skazany 8 lipca, jednak termin został przedłużony o 4 miesiące. Teraz promotor OneCoina miał trafić za kratki 11 listopada.

Współpraca oskarżonego nie jest jeszcze zakończona

Zgodnie z aktem prokuratury, wniosek o odroczenie wyroku na kolejne 6 miesięcy został złożony, ponieważ współpraca oskarżonego „nie jest jeszcze zakończona”. Z akt wynika, że termin skazania przypadał na 11 listopada 2020 roku. Ponieważ współpraca pozwanego nie jest jeszcze zakończona, rząd wniósł o odroczenie terminu kontroli karnej na około sześć miesięcy. Wyrok zostanie ogłoszony w maju 2021 r.

Ignatova nadal pomaga organom ścigania w prowadzeniu dochodzeń dot. innych osób stojących za scamem. W dużej mierze pomógł w schwytaniu byłego prawnika OneCoina, Marka Scotta, a także zgodził się zeznawać przeciwko swojej siostrze. Scott został niedawno pozbawiony prawa wykonywania zawodu w Nowym Jorku. Organy ścigania pracują również nad odnalezieniem Ruji Ignatowej, założycielki programu Ponziego. Mózg całej operacji „zaginęła” w 2017 roku i od tego czasu pozostaje na wolności.

Ostatnie wiadomości dot. OneCoin

W połowie października informowaliśmy o nowym filmie dot. piramidy Onecoin – Fakel. Zagra w nim Kate Winslet, gwiazda światowego kina i laureatka Oskara. Reżyserem i scenarzystą filmu powstającego w wytwórni MGM będzie Scott Z. Burns

W sierpniu pisaliśmy o absurdalnym wydarzeniu, do którego doszło w Wielkiej Brytanii. Tamtejszy nadzór finansowy wyraził zgodę aby człowiek, który prał pieniądze OneCoina został referentem do zgłaszania przypadków prania brudnych pieniędzy.

onecoin scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.