Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 16.09.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 16.09.21]

Konrad Juszczyk
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 16.09.2021
 • OpenSea potwierdziło, że jeden z pracowników wykorzystał poufne informacje dla zarobku
  Nate Chastain, szef produktu OpenSea, został oskarżony o wczesne kupowanie, a następnie sprzedaż dzieł NFT dla zysku z wykorzystaniem poufnych informacji firmy.
 • Vitalik Buterin znalazł się na liście „najbardziej wpływowych osób” magazynu Time
  Magazyn Time nazwał współzałożyciela Ethereum Vitalika Buterina jedną z najbardziej wpływowych osób w tym roku, obok muzyków, światowych liderów, aktywistów i innych.
 • BitClude dodaje opcję zakupów przy użyciu karty
  Polska giełda kryptowalut BitClude poinformowała o wprowadzeniu możliwości doładowania konta przy użyciu kart VISA.
 • Bank Rosji ograniczy przelewy na giełdy kryptowalut, żeby zapobiec „spontanicznym zakupom”
  „Bank Centralny znalazł sposób na uratowanie Rosjan przed spontanicznymi zakupami kryptowalut” – donosi Ria Novosti. Wiceprezes instytucji Siergiej Szwecow powiedział, że razem z krajowymi bankami pracują nad systemem do spowalniania przelewów na giełdy krypto.
 • Changpeng Zhao: Binance odpada ze zdecentralizowanego świata
  Giełda Binance przekształca się w licencjonowane przedsiębiorstwo ze scentralizowaną działalnością, stojącą w obliczu wyzwań regulacyjnych. Założyciel i szef firmy, Changpeng Zhao, stwierdził to w wywiadzie dla South China Morning Post. CZ przyznał, że idea zdecentralizowanej organizacji globalnego biznesu uniemożliwia zatwierdzenie przez organy regulacyjne.
 • Estonia nie zamierza otworzyć się na kryptowaluty pomimo nacisków Coinbase
  Premier Estonii – Kaja Kallas – uważa, że kraj ten powinien być bardzo ostrożny w kwestii wykorzystania kryptowalut w swoim systemie gospodarczym. Twierdzi też, że giełda Coinbase naciskała na rząd tego bałtyckiego państwa, aby uczynił on Bitcoina prawnym środkiem płatniczym. Jednak na chwilę obecną Kallas nie uważa takiego ruchu za dobre rozwiązanie.
 • Rząd Laosu po trzech latach znosi zakaz handlu i wydobycia krypto
  Według The Laotian Times, rząd Laosu zezwolił sześciu firmom na wydobywanie i handel kryptowalutami. Wszystko wskazuje więc na to, że kraj ten zniósł zakaz wprowadzony trzy lata temu.
 • Ray Dalio: Regulatorzy zabiją Bitcoina, jeśli odniesie sukces
  Jeśli pierwsza kryptowaluta odniesie ogromny sukces, regulatorzy w końcu przejmą nad nią kontrolę. Opinię tę wyraził założyciel Bridgewater Associates Ray Dalio w wywiadzie dla CNBC. Dalio wskazał na przykład Indii i Chin z ich negatywnym nastawieniem do Bitcoina. Powiedział, że w przeciwieństwie do małego Salwadoru, który zalegalizował kryptowalutę, w tych krajach władze odgradzają się od niej.
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 16.09.2021
reklama
reklama