Estonia nie zamierza otworzyć się na kryptowaluty pomimo nacisków Coinbase | Wiadomości | CrypS.

Estonia nie zamierza otworzyć się na kryptowaluty pomimo nacisków Coinbase

Maciej Żerelik
estonia opracuje cbdc

Premier Estonii – Kaja Kallas – uważa, że kraj ten powinien być bardzo ostrożny w kwestii wykorzystania kryptowalut w swoim systemie gospodarczym. Twierdzi też, że giełda Coinbase naciskała na rząd tego bałtyckiego państwa, aby uczynił on Bitcoina prawnym środkiem płatniczym. Jednak na chwilę obecną Kallas nie uważa takiego ruchu za dobre rozwiązanie.

Niedawno wybrany premier Estonii – Kaja Kallas – wydaje się mieć raczej negatywne stanowisko w sprawie kryptowalut. 44-letnia lider Partii Reform uważa, że aktywa cyfrowe odgrywają zbyt dużą rolę w cyberatakach i ransomware.

Jesteśmy wrażliwi na te kwestie, a kryptowaluta i sposób jej wykorzystania, to duży problem. Chodzi o cyberataki i to, jak łatwo firmy są zmuszane do zapłaty okupu.

Kallas odrzuciła również pogłoski, że Estonia będzie jednym z pierwszych krajów w Unii Europejskiej, który ureguluje kryptowaluty. Podczas gdy mogło to być możliwe za czasów jej pro-bitcoinowego poprzednika, z nią na czele wydaje się to nierealne.

Premier nie poparła również ostatniego posunięcia Salwadoru. Zapytana, czy Estonia pójdzie w ślady środkowo amerykańskiego kraju, Kallas powiedziała:

Ha! Tak przy okazji, jak im z tym idzie? Według mojej wiedzy, nie idzie im to zbyt dobrze.

Co więcej, dodała też, że duże firmy kryptowalutowe, takie jak Coinbase, naciskały na estoński rząd, aby prawnie uznać BTC jako instrument płatniczy.

Coinbase, i te inne duże krypto firmy namawiały mnie, abym sprawiła, że kryptowaluty staną się legalne w Estonii.

estonia opracuje cbdcreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.