Rząd Laosu po trzech latach znosi zakaz handlu i wydobycia krypto | Wiadomości | CrypS.

Rząd Laosu po trzech latach znosi zakaz handlu i wydobycia krypto

Redakcja
laos

Według The Laotian Times, rząd Laosu zezwolił sześciu firmom na wydobywanie i handel kryptowalutami. Wszystko wskazuje więc na to, że kraj ten zniósł zakaz wprowadzony trzy lata temu.

Rząd tego kraju Azji Południowo-Wschodniej zdelegalizował kryptowaluty w 2018 roku. W sierpniu tego roku powtórzył swoje stanowisko. Teraz jednak okazuje się, że w ramach programu pilotażowego opracuje regulacje dot. cyfrowych aktywów.

I faktycznie, sześć firm otrzymało pozwolenie na przetestowanie miningu i sprzedaży kryptowalut. W tym czasie odpowiednie ministerstwa opracują przepisy kontrolujące ich wykorzystanie.

Oczekuje się, że wyniki badań i konsultacji zostaną rozpatrzone podczas nadchodzącego spotkania premierów w dniach 16 i 17 września.

Bank Laosu dopiero w zeszłym miesiącu ostrzegł opinię publiczną przed korzystaniem z nieuregulowanych kryptowalut. Twierdził on bowiem, że nie są one powiązane z rzeczywistymi rezerwami walutowymi.

Wydaje się jednak, że kraje azjatyckie i inne kraje Ameryki Łacińskiej korzystają z exodusu górnictwa z Chin.

Przed wprowadzeniem restrykcji, tania energia hydroelektryczna sprawiła, że Chiny kontrolowały większość globalnego hash rate’u. Teraz, Laos ma nadzieję stać się “Baterią Azji Południowo-Wschodniej” poprzez budowę setek zapór wodnych na rzece Mekong.

Chociaż władze ostrzegły ludzi przed handlem cyfrowymi walutami, wiele osób nadal to robi i wierzy, że program pilotażowy położy podwaliny pod pełną legalizację.

laosreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.