Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 14.12] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 14.12]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w Cryps 14.12
  • Użytkownicy Cryptopia mogą ubiegać się o zwrot środków

Likwidator nieistniejącej już giełdy kryptowalut Cryptopia powiedział byłym klientom platformy, że mogą ubiegać się o zwrot środków, które utracili przez ogromny hack w zeszłym roku.

  • Rosja chce aby urzędnicy deklarowali swoje krypto inwestycje

Niedawno rząd Rosji publicznie zwrócił się do swoich urzędników państwowych z prośbą o ujawnienie, czy posiadają oni kryptowaluty i czy nimi handlują. W piątek prezydent Rosji Władimir Putin podpisał nowe wytyczne.

  • Kryptowaluty na pierwszej stronie formularza podatkowego w USA

Jeszcze w sierpniu IRS opublikował projekt Formularza 1040 – zeznania podatkowego dla osób fizycznych za rok 2020, na którego pierwszej stronie znajdowało się pytanie o posiadane kryptowaluty. Teraz zmiana ta została oficjalnie wprowadzona w życie. Nowy formularz jest już dostępny na stronie internetowej urzędu skarbowego.

  • 8 promotorów OneCoin aresztowanych

Argentyńskie władze aresztowały 8 promotorów piramidy finansowej OneCoin z miasta Córdoba. Wśród nich znalazł się znany lokalny prezenter radiowy i telewizyjny – Edgar Moreno.

  • Prawie 20,000 transakcji zostało opłaconych cyfrowym juanem

Wszystkie z 20,000 transakcji w chińskim CBDC pochodzą od mieszkańców Suzhou, do których trafiło 20 milionów cyfrowych juanów rozdanych na zasadzie loterii.

  • Szwecja rozważa przejście na cyfrową koronę

Szwedzki bank centralny Riksbank opublikował opinię dotyczącą e-korony, cyfrowej wersji waluty tego kraju. To efekt rozważań szwedzkiego rządu, który zastanawia się nad przebudową system monetarnego i przejściem w kierunku waluty cyfrowej.

  • Ukraiński oligarcha kopie Bitcoiny w zamkniętej hucie żelaza

70-letnia huta żelaza zamknęła swoją główną działalność w lipcu i zwolniła pracowników. Teraz jednak, aby generować alternatywny przychód, na jej terenie powstała kopalnia kryptowalut.

  • Szwajcarski Bank oferuje tokenizowane akcje

Bank aktywów cyfrowych z siedzibą w Szwajcarii, Sygnum Bank AG ogłosił dzisiaj, że z powodzeniem zintegrował technologię półek dystrybucyjnych w celu emisji tokenizowanych akcji. Sygnum staje się pierwszym na świecie bankiem, który całkowicie tokenizuje swoje akcje.

  • W Abchazji wyłączono prawie 7,000 górników

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Abchazji poinformowało o identyfikacji 19 gospodarstw górniczych w ciągu tygodnia. W efekcie stróże prawa wyłączyli w ciągu tygodnia 6981 urządzeń do wydobywania kryptowalut.

Podsumowanie dnia w Cryps 14.12
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.