Kryptowaluty na pierwszej stronie formularza podatkowego w USA! | Wiadomości | CrypS.

Kryptowaluty na pierwszej stronie formularza podatkowego w USA!

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
formularz 1040 usa kryptowaluty

Jeszcze w sierpniu IRS opublikował projekt Formularza 1040 – zeznania podatkowego dla osób fizycznych za rok 2020, na którego pierwszej stronie znajdowało się pytanie o posiadane kryptowaluty. Teraz zmiana ta została oficjalnie wprowadzona w życie. Nowy formularz jest już dostępny na stronie internetowej urzędu skarbowego.

IRS nie opublikował żadnej zapowiedzi, jednak jeszcze 10 grudnia strona kierowała odwiedzających do wersji forumlarza z 2019 roku.

Od teraz amerykanie wypełniając swoją deklarację podatkową będą musiEli odpowiedzieć na pytanie: Czy w dowolnym momencie w roku 2020 otrzymywali, sprzedawali, wysyłali, wymieniali lub w inny sposób nabywali jakiekolwiek udziały finansowe w jakiejkolwiek wirtualnej walucie?

Jest to istotna aktualizacja w stosunku do ubiegłorocznego formularza. W 2019 podobne pytanie znajdowało się w załączniku, o który podatnicy musieli wystąpić osobno. W tym roku jednak swoje kryptowalutowe transakcje muszą ujawnić wszyscy amerykanie.

Shehan Chandrasekara, ekspert podatkowy firmy CoinTracker powiedział, że umieszczenie nowego pytania w formularzu 1040 “pokazuje jak poważnie IRS podchodzi do kwestii raportowania podatków od kryptowalut w przyszłości”.

Co z HODLerami?

Długoterminowi inwestorzy nie muszą jednak raportować swoich inwestycji, ponieważ HODLowanie zgodnie z wytycznymi IRS, nie liczy się jako “otrzymanie, sprzedaż, wysłanie, wymiana, lub w inny sposób pozyskania wirtualnej waluty”.

Zmieniony projekt formularza 1040, wydany w październiku, zawierał wyjaśnienia dotyczące tego, co może być wystarczającym powodem, aby podatnicy zaznaczyli pole “tak”. Przykłady obejmowały “sprzedaż waluty wirtualnej” oraz “otrzymanie lub przekazanie waluty wirtualnej za darmo (bez uiszczania jakiejkolwiek opłaty), w tym z airdropów oraz hard forków”.

formularz 1040 usa kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.