Prawie 20,000 transakcji zostało opłaconych cyfrowym juanem | Wiadomości | CrypS.

Prawie 20,000 transakcji zostało opłaconych cyfrowym juanem

Konrad Juszczyk
Testy cyfrowego juana w Suzhou udane 20,000 transakcji

Wszystkie z 20,000 transakcji w chińskim CBDC pochodzą od mieszkańców Suzhou, do których trafiło 20 milionów cyfrowych juanów rozdanych na zasadzie loterii.

Testy w Suzhou

Chińskie władze testują funkcjonalność cyfrowego juana w mieście Suzhou, z tego powodu rozdały one ponad 3 miliony dolarów w chińskim CBDC. Walutę obsługiwało ponad 10 tysięcy stacjonarnych punktów, takich jak restauracje, sklepy spożywcze i supermarkety. Kluczową różnicą w stosunku do poprzednich testów jest fakt, że ten z Suzhou pozwala obywatelom wydać cyfrowego juana zarówno w sklepach stacjonarnych , jak i internetowych.

Jedna z czołowych platform do zakupów online JD.com również zaakceptowała płatności za pomocą cyfrowego juana. Okres testowy CBDC w Suzhou rozpoczął się 11 grudnia, a więc na dzień przed „Double Twelve” – tradycyjnym dniem promocji w chińskich sklepach online.

Rekordowa ilość transakcji

Według Global Times w ciągu pierwszych 24 godzin po rozpoczęciu eksperymentu w Suzhou, użytkownicy dokonali blisko 20,000 transakcji w cyfrowym juanie w sklepie internetowym JD.com.

Platforma JD wyjaśniła, że ​​prawie 80% płatności w e-walucie zostało dokonanych przez użytkowników poniżej 40 roku życia. Władze miasta rozdały około 100,000 „czerwonych kopert” (tradycyjna metoda wręczania prezentów w Chinach) zawierających równowartość 3 milionów dolarów w cyfrowych juanach dla mieszkańców. W październiku miasto Shenzhen uruchomiło podobny program pilotażowy promujący cyfrową walutę, oferując publicznie 1,5 miliona dolarów do równego podziału pomiędzy 50 000 zwycięzców loterii.

Dyrektor zarządzający Digital Renaissance Foundation w Szanghaju, Cao Yin powiedział, że chiński rząd będzie wypuszczał pilotażową wersję cyfrowego juana w pojedynczych miastach, dopóki nie będzie w 100% pewny, że CBDC może zostać bezpiecznie wydane.

W 2021 roku Chiny będą nadal poszukiwać kolejnych scenariuszy testowania cyfrowego juana, ale szeroko zakrojona premiera jest nadal mało prawdopodobna.

Ludowy Bank Chin uruchomił dotychczas programy pilotażowe cyfrowego juana w Shenzhen, Chengdu, Suzhou i Xiongan. Programy testowe przetworzyły podobno ponad 4 miliony transakcji o łącznej wartości około 300 milionów dolarów. Bank centralny ogłosił, że rozszerzy liczbę miast testowych o Pekin i Tianjin, a także otaczającą je prowincję Hebei. Według szefa departamentu polityki pieniężnej w Banku Ludowym Chin kraj może uruchomić cyfrową walutę przed zimowymi igrzyskami olimpijskimi 2022, które odbędą się w Pekinie.

Testy cyfrowego juana w Suzhou udane 20,000 transakcji
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.