Ukraiński oligarcha kopie Bitcoiny w zamkniętej hucie żelaza | Wiadomości | CrypS.

Ukraiński oligarcha kopie Bitcoiny w zamkniętej hucie żelaza

Redakcja
btc miner

Należąca do ukraińskiego oligarchy Ihora Kołomojskiego i jego partnera biznesowego, Hennadija Bogoliubowa huta żelaza i stali w Kentucky – CC Metals & Alloys (CCMA), na terenie obecnie zamkniętego zakładu wydobywa kryptowaluty.

70-letnia huta żelaza zamknęła swoją główną działalność w lipcu i zwolniła pracowników. Teraz jednak, aby generować alternatywny przychód, na jej terenie powstała kopalnia kryptowalut.

Jeden z pracowników huty poinformował, że cały magazyn został przekształcony w centrum danych i znajduje się w nim mnóstwo komputerów. Inny pracownik potwierdził, że komputery zostały tam przywiezione “całymi ciężarówkami”.

Szacuje się, że w magazynie znajdują się setki, jeśli nie tysiące komputerów, które wydobywają cyfrowe waluty w dzień i w nocy.

Dywersyfikacja przychodów za pomocą krypto

Pomimo przejścia z produkcji stali na wydobycie cyfrowych walut, zakład nie zrezygnował z redukcji zatrudnienia. Utrzymanie kopalni kryptowalut nie wymaga tak wielu pracowników jak huta żelaza. Przejście CCMA zostało już poniekąd ogłoszone w lipcu, kiedy zakład zatrudnił zewnętrzną firmę do zainstalowania koparek. Poprzez wejście na rynek sztucznej inteligencji i technologii blockchain, firma zdywersyfikowała swoje zyski. 

“Zarówno sztuczna inteligencja, jak i blockchain są przemysłami wysokoenergetycznymi i oczekuje się, że w następnej dekadzie będą rosły wykładniczo, osiągając rynek o wartości 20 mld USD. Bazując na sukcesie pierwszego programu pilotażowego, możemy rozszerzyć tę branżę. Rozsądnie jest, aby CCMA miała wiele źródeł dochodu”.

– powiedział rzecznik firmy.

Co więcej, raport zwrócił uwagę na niedawny napływ firm miningowych w Dolinie Tennessee w Stanach Zjednoczonych. Powodem jest duża ilość taniej energii elektrycznej. CCMA jest tylko jedną z około pięciu ogromnych kopalni w tym rejonie.

btc minerreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.