Rosja chce aby urzędnicy deklarowali swoje krypto inwestycje | Wiadomości | CrypS.

Rosja chce aby urzędnicy deklarowali swoje krypto inwestycje

Maciej Żerelik
rosja opracuje cbdc

Niedawno rząd Rosji publicznie zwrócił się do swoich urzędników państwowych z prośbą o ujawnienie, czy posiadają oni kryptowaluty i czy nimi handlują. W piątek prezydent Rosji Władimir Putin podpisał nowe wytyczne.

Wytyczne te określiły kryptowaluty jako rodzaj aktywów inwestycyjnych. Teraz cyfrowe waluty, podobnie jak każda inna nieruchomość przechowywana w celach inwestycyjnych, są prawnie zdefiniowane jako stwarzające potencjalny konflikt interesów w przypadku posiadania ich przez pracownika. Nowe zasady zaczną obowiązywać od przyszłego miesiąca, a pierwszy termin raportowania wyznaczono na 30 czerwca 2021 roku.

Warto zwrócić uwagę, że nie określono żadnych konkretnych progów, od których trzeba by zgłaszać swoje inwestycje. Jednak wcześniejsze propozycje nakładały obowiązek zadeklarowania cyfrowych aktywów, jeśli całkowita wartość transakcji w roku przekroczy 600 000 rubli rosyjskich (około 8 200 dolarów).

Kary za niezadeklarowanie swoich krypto inwestycji

Jeżeli jakikolwiek urzędnik publiczny nie ujawni danych lub celowo udzieli fałszywych informacji, grozi mu za to odpowiedzialność karna. Kary jakie można otrzymać za niezgłoszenie transakcji to od 500 000 do 2 mln rubli grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat trzech. Wszystko to zostało zaproponowane przez rosyjskie ministerstwo finansów.

Te nowe ruchy pojawiły się zaledwie kilka miesięcy po tym, jak kraj wprowadził nową ustawę regulującą kwestie związane z kryptowalutami. Ta nowa ustawa ma sprawić, że cyfrowe waluty uzyskają status prawny. Mimo to należy zauważyć, że rosyjskie prawo zakazuje wykorzystywania kryptowalut jako środka płatności.

Celem ministerstwa jest stworzenie mechanizmów kontrolujących obieg wirtualnego pieniądza w kraju, a nie nakładanie kar, tak jak sugerują nowo przedłożone projekty ustaw. Rząd uważa, że obecna wersja projektu ustawy, jeśli zostanie przyjęta, spowoduje powstanie ogromnego czarnego rynku.

rosja opracuje cbdcreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.