Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 14.07.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 14.07.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 14.07.21]
 • Największy chiński dostawca energii elektrycznej zażądał zaprzestania wydobycia kryptowalut
  Chiński rząd kontynuuje rozprawianie się z przemysłem wydobywczym kryptowalut. State Grid Corporation of China (SGCC) wysłało zawiadomienie do wszystkich regionów kraju, żądając zaprzestania wydobywania kryptowalut.
 • Wyciekły szczegóły paragwajskiego projektu ustawy bitcoinowej
  Nowe przepisy dotyczące bitcoinów, które jutro mają zostać wprowadzone podczas obrad paragwajskiego parlamentu, będą wymagały, aby posiadacze kryptowalut zarejestrowali je w krajowym Podsekretariacie ds. Podatków. 
 • W Ohio ruszy kopalnia bitcoinów zasilana energią jądrową
  Firma energetyczna Energy Harbor Corp., która opiera się na paliwach jądrowych i kopalnych, poinformowała o nawiązaniu współpracy z firmą Standard Power, dostawcą usług hostingowych dla górnictwa bitcoinowego. Wspólne przedsięwzięcie polegające na wydobyciu bitcoinów rozpocznie się w grudniu 2021 roku.
 • Portfel kryptograficzny Phantom zebrał 9 milionów dolarów
  Operator portfela kryptowalut Phantom na blockchainie Solana zebrał 9 milionów dolarów w rundzie finansowania Serii A prowadzonej przez Andreessena Horowitza (A16z).
 • Dyrektor generalny BlackRock widzi ostatnio bardzo mały popyt na kryptowaluty
  Larry Fink, powiedział w wywiadzie dla CNBC w środę, że nie widzi dużego popytu na aktywa cyfrowe. „Widzimy bardzo małe zapotrzebowanie na tego rodzaju aktywa” – powiedział Fink, będący dyrektorem firmy z udziałami w MicroStrategy.
 • Japońska policja aresztuje twórców krypto oszustwa
  Czterech mężczyzn zostało aresztowanych w prefekturze Aichi za rzekome prowadzenie oszukańczego programu kryptograficznego, który przyciągnął 20 000 japońskich inwestorów i zebrał 6 miliardów jenów (ok. 55 milionów dolarów).
 • EBC zatwierdził przejście do etapu badań cyfrowego euro
  Europejski Bank Centralny (EBC) podjął decyzję o rozpoczęciu fazy badań nad narodową walutą cyfrową (CBDC). Inicjatywa powstała w listopadzie 2019 roku. W październiku 2020 EBC opublikowało obszerny raport na ten temat. W listopadzie jej prezes Christine Lagarde przewidziała pojawienie się cyfrowego euro za cztery lata.
 • BNY Mellon pomoże Grayscale w obsłudze Bitcoin ETF
  Grayscale Investments wybrał Bank of New York Mellon jako swojego dostawcę usług obsługi aktywów dla Grayscale Bitcoin Trust. Posunięcie to jest częścią zobowiązania firmy do przekształcenia jej funduszu Bitcoin Trust w fundusz typu ETF (exchange-traded fund).
 • Strony hakerskie REvil zniknęły
  W nocy 13 lipca darknetowe strony grupy hakerskiej REvil nagle przestały działać. Zostało to zgłoszone przez New York Times. Niektórzy eksperci uważają, że nieoczekiwane zniknięcie REvil z darknetu ma związek z niedawną rozmową telefoniczną między prezydentami Stanów Zjednoczonych i Rosji. Nie było żadnych wniosków o aresztowanie stron REvil na mocy nakazu sądowego. Amerykańskie dowództwo cybernetyczne odmówiło komentarza.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 14.07.21]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.