Największy chiński dostawca energii elektrycznej zażądał zaprzestania wydobycia kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Największy chiński dostawca energii elektrycznej zażądał zaprzestania wydobycia kryptowalut

Konrad Juszczyk
USA edukuje branżę krypto

Chiński rząd kontynuuje rozprawianie się z przemysłem wydobywczym kryptowalut. State Grid Corporation of China (SGCC) wysłało zawiadomienie do wszystkich regionów kraju, żądając zaprzestania wydobywania kryptowalut.

Koniec kopania kryptowalut w Chinach

Największy dostawca energii elektrycznej w Chinach – SGCC wydał we wszystkich częściach kraju zawiadomienie z prośbą o zamknięcie kopalni walut cyfrowych. Niektóre prowincje w najbardziej zaludnionym kraju świata, jak Henan, Anhui, czy Gansu zaczęły wdrażać przepisy, ze względu na „niedobór mocy”.

Władze Anhui, małej prowincji we wschodnich Chinach, ogłosiły już zestaw środków mających na celu zaradzenie rosnącemu zapotrzebowaniu na energię elektryczną. W ramach wysiłków prowincja zmierza do ograniczenia zużycia energii, planując zamknąć projekty wydobycia kryptowalut i przyjrzeć się najnowszym inicjatywom, które zużywają sporo energii. Warto podkreślić, że Anhui była znana jako jedna z najbiedniejszych prowincji Chin, a została usunięta z oficjalnej listy zubożałych obszarów kraju dopiero w 2020 roku. Niektóre raporty sugerują, że działania w Anhui są częścią szerszej ogólnokrajowej inicjatywy mającej na celu zamknięcie wszystkich operacji kopania kryptowalut w Chinach.

Wiadomości te pojawiają się w związku z licznymi atakami regulacyjnymi na górników kryptowalut w Chinach, po serii podobnych zakazów w innych chińskich prowincjach jak np. w Yunnanie i Syczuanie, czyli jednych z największych w kraju ośrodków wydobywczych opartych na elektrowniach wodnych. W związku z represjami górnicy przenoszą się do Stanów Zjednoczonych, gdzie niektóre ze stanów jak Miami czekają na nich z otwartymi rękoma, oferując tanią energię, niższe podatki, czy nawet pomoc infrastrukturalną.

USA edukuje branżę krypto
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.