W Ohio ruszy kopalnia bitcoinów zasilana energią jądrową | Wiadomości | CrypS.

W Ohio ruszy kopalnia bitcoinów zasilana energią jądrową

Redaktor: Albert Czajkowski
W Ohio ruszy kopalnia bitcoinów zasilana energią jądrową

Firma energetyczna Energy Harbor Corp., która opiera się na paliwach jądrowych i kopalnych, poinformowała o nawiązaniu współpracy z firmą Standard Power, dostawcą usług hostingowych dla górnictwa bitcoinowego. Wspólne przedsięwzięcie polegające na wydobyciu bitcoinów rozpocznie się w grudniu 2021 roku.

Kopalnia BTC w Ohio zasilana energią jądrową

Standard Power przekształci opuszczoną papiernię w Coshocton w stanie Ohio w zakład wydobywczy, który będzie wykorzystywał energię z elektrowni jądrowych Energy Harbor.

Dzięki współpracy z Energy Harbor, aktywnie zorganizowaliśmy nasze możliwości hostingowe, aby mieć pewność, że 100% energii związanej z tym obiektem jest wolne od emisji dwutlenku węgla – powiedział Maxim Serezhin, dyrektor generalny Standard Power.

Bitcoin po historycznych szczytach cenowych w tym roku ponownie stał się przedmiotem analizy pod kątem jego zrównoważonego rozwoju. W marcu firma Elona Muska zaakceptowała bitcoin jako opcję płatności, a dwa miesiące później odrzuciła go z powodu obaw środowiskowych, powołując się na zbytnią zależność od paliw kopalnych.

Energia jądrowa zbyt droga dla górników BTC

Krytyka środowiskowych aspektów wydobycia bitcoinów będzie znacznie trudniejsza dzięki zastosowaniu energii jądrowej. Energia jądrowa jest rzeczywiście wolna od emisji dwutlenku węgla. Elektrownie jądrowe nie spalają wysokoemisyjnych substancji zawartych w skamieniałych roślinach i zwierzętach, ale do wytworzenia energii stosują rozszczepianie atomów uranu. Departament Energii USA podaje, że elektrownia jądrowa wytwarza średnio jeden gigawat energii, a największa amerykańska elektrownia jądrowa Palo Verde w Arizonie wytwarza 3,99 gigawaty.

Pomijając partnerstwo Energy Harbor-Standard Power, energia jądrowa jednak nie jest popularną opcją dla „czystego” wydobywania bitcoinów. W ubiegłym roku Ukraina rozważała wykorzystanie nadmiaru energii jądrowej do wydobywania bitcoinów, ale na razie nie podjęto żadnych konkretnych działań. Jedną z możliwych barier wykorzystania tego typu energii w górnictwie kryptowalutowym mogą być koszty początkowe. Według Wall Street Journal, budowa elektrowni atomowej Vogtle w Waynesboro w stanie Georgia – pierwszego projektu jądrowego w Stanach Zjednoczonych w XXI wieku – kosztowała ponad 25 miliardów dolarów.

W Ohio ruszy kopalnia bitcoinów zasilana energią jądrowąreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.