Wyciekły szczegóły paragwajskiego projektu ustawy bitcoinowej | Wiadomości | CrypS.

Wyciekły szczegóły paragwajskiego projektu ustawy bitcoinowej

Mariusz Przepiórka
Paragwaj - kryptowaluty / bitcoin ustawa

Nowe przepisy dotyczące bitcoinów, które jutro mają zostać wprowadzone podczas obrad paragwajskiego parlamentu, będą wymagały, aby posiadacze kryptowalut zarejestrowali je w krajowym Podsekretariacie ds. Podatków. Takie informacje podał serwis Decrypt, powołując się na dostęp do projektu aktu prawnego.

Celem tego projektu ustawy jest ustanowienie pewności i przewidywalności prawnej, finansowej i podatkowej w przedsiębiorstwach działających w branży produkcji i komercjalizacji aktywów wirtualnych. – czytamy w tłumaczeniu, które udostępnił Decrypt.

Projekt ustawy miałby również regulować wydobycie kryptowalut, a także handel poprzez giełdy i rynki peer-to-peer, gdzie uczestnicy będą musieli dokonać rejestracji. Uzasadnienie ustawy stwierdza, że wydobycie kryptowalut powinno być postrzegane jako działalność przemysłowa podlegająca Ministerstwu Przemysłu i Handlu ze względu na wykorzystanie kapitału, pracy, maszyn i budowę infrastruktury cywilnej.

Kongresman Carlos Rejala, który planuje przedstawić projekt ustawy, powiedział w ubiegłym miesiącu, że odpowiednie przepisy prawa pozwoliłyby firmom zajmującym się wydobyciem lub wymianą kryptowalut na finansowanie swoich operacji w Paragwaju za pomocą aktywów cyfrowych, a także na przekazywanie dywidend za granicę i kapitalizowanie zysków z kryptowalut w bankach krajowych. O szczegółach projektu ustawy z pewnością poinformujemy, gdy dokument trafi do paragwajskiego parlamentu i będzie publicznie dostępny.

Paragwaj - kryptowaluty / bitcoin ustawa
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.