Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 12.11] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 12.11]

Michał Misiura
podsumowanie dnia w świecie krypto 12 listopada 2020
  • Do 3 lat więzienia może grozić za niezgłoszenie krypto w Rosji

Według poprawek zgłoszonych przez rosyjskie ministerstwo finansów, za nieprzyznanie się do obrotu kryptowalutami o wartości powyżej 45 mln RUB (2,2 mln złotych) może grozić nawet do 3 lat więzienia. Raporty podatkowe trzeba składać po przekroczeniu progu 600 000 RUB (ok. 30 tys. złotych)… (czytaj więcej)

  • 7,6 mld USD w krypto skradzione od 2011 roku

Według danych opracowanych przez Crystal Blockchain, przez ostatnie 10 lat, łupem cyberprzestępców padły kryptowaluty o wartości 7,6 mld USD.  Ponad 2,8 mld dolarów wyprowadzono z giełd kryptowalut. Pozostałe 4,8 mld USD to środki skradzione w wyniku różnego rodzaju oszustw… (czytaj więcej)

  • Bitcoin przebił granicę 16 000 USD

Pierwsza kryptowaluta, osiągnęła dziś na krótko wartość 16 141. Ostatni raz cena bitcoina znajdowała się na tym poziomie pod koniec 2017 i na początku 2018 roku, kiedy osiągała swoje maksima – donosi Decrypt. 

  • KuCoin odzyskał 84% skradzionych środków

Johnny Lyu, CEO KuCoina, poinformował o postępach spółka ws. wrześniowe hacku, w którym skradziono kryptowaluty warte nawet 280 mln USD. Giełda miała odzyskać już 84% wyprowadzonych środków… (czytaj więcej)

  • SEC pobrał 1,26 mld USD w ramach kar od ICOs

Grzywny, którymi obciążono niezarejestrowane ICOs, stanowiły ponad 1/4 z 4,68 mld USD kar przyznanych przez SEC w ostatnim roku. Dyrektor komisji Stephanie Avakian, powiedziała, że to najwyższy wynik w historii instytucji… (czytaj więcej)

  • Deutsche Bank twierdzi, że CBDC zastąpi gotówkę

Według największego niemieckiego banku, cyfrowe waluty banków centralnych (CBDC) zastąpią w przyszłości gotówkę. W specjalnym raporcie stwierdzono również, że zrezygnowanie z CBDC byłoby poważnym błędem – podaje Cointelegraph.

podsumowanie dnia w świecie krypto 12 listopada 2020
reklama
reklama