SEC w 2020 roku przejął 1,26 mld dolarów od niezarejestrowanych ICO | Wiadomości | CrypS.

SEC w 2020 roku przejął 1,26 mld dolarów od niezarejestrowanych ICO

Maciej Żerelik
sec i occ publikują wytyczne w sprawie stablecoin ów

Wydział ds. egzekwowania prawa Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w tym roku uzyskał ponad 4,68 miliarda dolarów z nielegalnych przychodów i grzywien. Ponad jedna czwarta tej kwoty pochodziła ze sprzedaży natywnych tokenów Telegrama – Gram.

W sumie SEC otrzymał od niezarejestrowanych ICO około 1,26 mld dolarów. Jak powiedziała Stephanie Avakian, dyrektor ds. egzekwowania prawa w SEC:

„Komisja uzyskała wyroki i zarządzenia o łącznej wartości około 4,68 miliarda dolarów w postaci umorzenia i kar – to najwyższa kwota w historii”.

Raport roczny za 2020 roku opublikowany na początku tego miesiąca, przedstawia kompleksowy przegląd działań agencji, w tym osiem postępowań egzekucyjnych ws. ICO. Zdecydowana większość zebranych pieniędzy pochodziła ze sprawy Telegramu.

SEC vs. Telegram

W październiku 2019 r. SEC złożyła pozew przeciwko Telegramowi związany z tokenami Gram. Telegram zgodził się zwrócić inwestorom 1,2 mld dolarów i zapłacić 18,5 mln dolarów grzywny. Kwota zapłacona przez Telegram stanowi 26% całej kwoty zebranej przez SEC. W 2019 r. SEC złożyła również skargę przeciwko Kik. Komisja oskarżyła firmę stojącą za popularnym komunikatorem o niezarejestrowaną sprzedaż papierów wartościowych. Kik będzie musiał zapłacić SECowi 5 milionów dolarów.

Pozostałe sześć spraw przeciwko Bitclave, Shopin, NAC Foundation, Unikrn, Boon Tech i Bitcoiin2Gen przyniosło około 40 mln USD zysku. Sprawa przeciwko Fundacji NAC nie została jeszcze rozstrzygnięta, ponieważ fundacja złożyła wniosek do Sądu Najwyższego San Francisco o umorzenie sprawy.

W sumie SEC podjęła działania w 715 sprawach, w tym 405 niezależnych działań w różnych kategoriach, takich jak oferty papierów wartościowych, wykorzystywanie informacji poufnych w obrocie papierami wartościowymi, manipulacja na rynku oraz ustawy o zagranicznych praktykach korupcyjnych. Z 4,68 mln USD uzyskanych przez SEC, ofiarom działań przestępczych zwrócono 600 mln dolarów.

 

sec i occ publikują wytyczne w sprawie stablecoin ówreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.