Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 12.11.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 12.11.21]

Michał Misiura
podsumowanie dnia w kryptowalut 12.11.2021
 • Miami rozda mieszkańcom darmowe bitcoiny
  Według burmistrza Miami Francisa Suareza, każdy mieszkaniec miasta na Florydzie, który posiada cyfrowy portfel, będzie uprawniony do otrzymania dywidendy w postaci bitcoinów. Środki na ten cel zapewnią dochody ze stakingu MiamiCoina, który wygenerował dla miasta dochód przekraczający 21 mln USD.
 • Irańskie władze przejęły 221 tys. koparek kryptowalut od nielegalnych górników
  Walka z nielicencjonowanym wydobyciem kryptowalut w Iranie doprowadziła do zajęcia 221 390 koparek oraz zlikwidowania 5756 nielegalnych operacji wydobycia cyfrowych aktywów. Podobno niezarejestrowani górnicy zużywają 2000 MW energii, a kraj boryka się z jej niedoborami.
 • Binance zawiesza wypłaty DOGE. Część klientów otrzymuje żądanie zwrotu środków
  Część klientów Binance twierdzi, że giełda nie pozwala im na wypłatę środków, każąc zwrócić Dogecoiny, których nie mają. Problemy na platformie pojawiły się po aktualizacji w sieci DOGE. Mogła ona popchnąć niezatwierdzone transakcje i sprawić, że giełda zdublowała zrealizowane zlecenia.
 • Cyfrowy juan ma być bardziej prywatny niż aplikacje płatnicze
  Zdaniem prezesa Ludowego Banku Chin, cyfrowy juan ma zapewniać większą prywatność niż aplikacje płatnicze. „Jeśli chodzi o gromadzenie danych osobowych, staramy się zbierać tylko to, co jest konieczne i minimalne” – powiedział podczas niedawnej konferencji.
 • CEO Grayscale: Bitcoin ETF „stał się kwestią polityczną”
  Michael Sonnenshein, dyrektor generalny firmy Grayscale, zwrócił uwagę, że zatwierdzeniem ETF-u spot na bitcoina zainteresowali się politycy. Inicjatywa ma dwupartyjne wsparcie w postaci kongresmenów Toma Emmera i Darrena Soto.
 • Cyfrowy funt może powstać dopiero w 2030 roku
  Bank of England i HM Treasury (HMT) kontynuują prace nad cyfrowym funtem i według instytucji jego uruchomienie będzie możliwe pomiędzy 2025 a 2030 rokiem.
 • Sieć kin AMC akceptuje płatności w kryptowalutach
  Długo zapowiadane przyjęcie kryptowalutowych płatności w największej sieci kin w USA stało się faktem. Bilety na seans można kupić już za bitcoin, ethereum, litecoin i bitcoin cash. Następny w kolejce ma być dogecoin.
podsumowanie dnia w kryptowalut 12.11.2021
reklama
reklama