Cyfrowy juan ma być bardziej prywatny niż aplikacje płatnicze | Wiadomości | CrypS.

Cyfrowy juan ma być bardziej prywatny niż aplikacje płatnicze

Redakcja
Chińskie CBDC ma być dostępne na Igrzyskach Olimpijskich w 2022 roku - CBDC - cyfrowy juan - Chiny

Podczas wirtualnej konferencji “Bank of Finland Institute for Emerging Economies 30th Anniversary Conference”, prezes Ludowego Banku Chin Gang Yi omówił ostatnie wydarzenia związane z cyfrową walutą banku centralnego kraju.

Gang odniósł się szczególnie do kwestii prywatności otaczającej cyfrowego juana w następującym oświadczeniu, przetłumaczonym przez Cointelegraph:

Podejmujemy wysoki stopień koncentracji na kwestiach związanych z bezpieczeństwem informacji osobistych i cyfrowego juana i dokonaliśmy odpowiednich dostosowań regulacyjnych i technologicznych, aby osiągnąć ten cel. Przyjęliśmy zasadę anonimowości dla małych transakcji dotyczących cyfrowego juana i wkroczymy tylko po to, aby regulować zgodnie z prawem duże transakcje. Jeśli chodzi o gromadzenie danych osobowych, staramy się zbierać tylko to, co jest konieczne i minimalne w stosunku do tego, co jest wymagane przez prawo, czyli znacznie mniej niż dzisiejsze elektroniczne aplikacje płatnicze.

Gang mówił też o przechowywaniu i wykorzystywaniu danych osobowych należących do użytkowników:

Jednocześnie staramy się ściśle kontrolować przechowywanie i wykorzystywanie danych osobowych. O ile nie wymaga tego prawo, PBoC nie przekaże takich informacji [o użytkownikach e-CNY] żadnej stronie trzeciej lub agencji rządowej. W ostatnich latach Chiny przyjęły wiele ustaw mających na celu ułatwienie bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych z punktu widzenia regulacji prawnych.

W ostatnich miesiącach liczba osób posiadających konta e-CNY wzrosła do ponad 140 milionów. Jednocześnie wolumen transakcji przekroczył w październiku 62 miliardy juanów (9,7 miliarda dolarów). Omawiając kolejne kroki związane z CBDC, Gang wyjaśnił, że podczas gdy e-CNY pozostaje ograniczony głównie do wydatków konsumenckich w chińskim sektorze detalicznym, istnieją plany ekspansji transgranicznej:

PBoC pragnie współpracować z bankami centralnymi, międzynarodowymi agencjami i podmiotami zajmującymi się kryptowalutami na całym świecie. Uruchomiliśmy już most mCBDC Bridge z Bankiem Rozrachunków Międzynarodowych, Bankiem Tajlandii, Bankiem Centralnym Zjednoczonych Emiratów Arabskich i władzami monetarnymi Hongkongu. Rozpoczęliśmy również rozmowy techniczne z Europejskim Bankiem Centralnym dotyczące projektowania CBDC.

Chińskie CBDC ma być dostępne na Igrzyskach Olimpijskich w 2022 roku - CBDC - cyfrowy juan - Chinyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.