Binance zawiesza wypłaty DOGE. Część klientów otrzymuje żądanie zwrotu środków | Wiadomości | CrypS.

Binance zawiesza wypłaty DOGE. Część klientów otrzymuje żądanie zwrotu środków

Michał Misiura
binance polygon

Część klientów Binance twierdzi, że giełda nie pozwala im na wypłatę środków, każąc zwrócić Dogecoiny, których nie mają. Problemy na platformie pojawiły się po aktualizacji sieci DOGE. 

Największa giełda kryptowalut pod względem wolumenu, ogłosiła wczoraj tymczasowe wstrzymanie wypłat w sieci DOGE, tłumacząc to odkryciem „drobnego problemu”. Binance poinformował, że ma on związek z aktualizacją Dogecoina z 10 listopada.

Część użytkowników Binance zgłosiło, że giełda poprosiła ich o zwrot DOGE. W przeciwnym wypadku ich funkcja wypłat pozostanie nieaktywna. Osoby, których dotyczy problem twierdzą, że nie mają na platformie żadnych Dogecoinów, które mogliby oddać.

Wczoraj próbowałem wycofać się z Binance około godziny 16 i wtedy pojawiła się ta wiadomość. Nie rozumiałem, skąd wzięło się to żądanie, bo ostatni raz wypłaciłem DOGE jakieś trzy miesiące temu. Skontaktowałem się z pomocą techniczną i oni również nie mogli zidentyfikować problemu, po prostu powiedzieli, że będę musiał zapłacić, aby móc odblokować swoje konto – powiedział użytkownik Binance z Brazylii, z którym rozmawiał Portal do Bitcoin.

Na Twitterze pojawiają się podobne zgłoszenia od klientów giełdy z innych części świata. Wielu z nich narzeka na kontakt z supportem, który nie wie jak pomóc im w rozwiązaniu problemu.

Wyjaśnienie od deweloperów DOGE

W sprawie sytuacji na Binance głos zabrał oficjalny kanał twórców Dogecoina. W serii postów na Twitterze, deweloperzy wyjaśniają, że giełda skontaktowała się z nimi rok temu w sprawie przelewów, które utknęły. Binance zdecydował się ponowić te operacje. Deweloperzy radzili giełdzie, żeby wykorzystała dane wejściowe niezrealizowanych transakcji, by wymusić ich unieważnienie poprzez transakcje zastępcze. Nie zostali jednak poinformowani czy giełda zastosowała się do instrukcji.

Najnowsza aktualizacja spowodowała, że operacje, które utknęły w przeszłości z powodu niewystarczających opłat, zostały zrealizowane. Przez to Binance mógł zostać obciążony podwójnie, nawet jeśli coinów nie było już na kontach jego klientów i może tłumaczyć to obecne zamieszanie na giełdzie.

Nie wiadomo jak rozwiąże się problem użytkowników i kto poniesie koszty tego podwójnego wydatkowania. Zapewne na świecie jest jednak sporo osób, które zdziwiły się widząc, że do ich portfela trafił niespodziewany przelew w postaci Dogecoinów.

binance polygonreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.