CEO Grayscale: Bitcoin ETF "stał się kwestią polityczną" | Wiadomości | CrypS.

CEO Grayscale: Bitcoin ETF „stał się kwestią polityczną”

Zerelik Maciej
Grayscale Investments zarejestrowała fundusze powiernicze Aave (AAVE), Polkadot (DOT),Cosmos (ATOM), Cardano (ADA), oraz Monero (XMR)

„Pytanie o to, czy amerykańskie organy regulacyjne zatwierdzą spotowy Bitcoin ETF stało się kwestią polityczną”. Tak uważa Michael Sonnenshein, dyrektor generalny firmy Grayscale.

Przemawiając na wydarzeniu „Crypto Goes Mainstream” organizowanym przez Decrypt i Yahoo Finance, dyrektor generalny Grayscale Michael Sonnenshein powiedział, że dyskusja rozprzestrzeniła się teraz poza „społeczność inwestycyjną” i przyciągnęła polityków.

W ostatnim tygodniu widzieliśmy dwupartyjne wsparcie dla Bitcoin spot ETF od Emmera i Soto

– powiedział, odnosząc się do dwupartyjnego listu wysłanego przez Rep. Toma Emmera  i Darrena Soto do przewodniczącego SEC Gary’ego Genslera.

W liście tym Emmer i Soto pytali, dlaczego, jeśli SEC jest gotowa zatwierdzić Bitcoin futures ETF, nie chce dać zielonego światła dla spot ETFu. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Bitcoin futures ETF ostatecznie śledzi cenę tego samego aktywa.

Sonnenshein odniósł się do argumentu przedstawionego przez Rep. Emmer i Soto, zauważając, że SEC „jest zaniepokojony tylko bazowym rynkiem Bitcoin, rzeczami takimi jak manipulacja cenowa na regulowanych rynkach o znacznej wielkości.” Według Sonnenshein, branża kryptowalutowa – a teraz politycy – stawiają tezę, że „jeśli czujesz się komfortowo z instrumentami pochodnymi […], a te kontrakty futures czerpią swoje ceny z samego rynku spot, to z natury rzeczy mówisz również, że czujesz się komfortowo z rynkiem spot”.

Podczas gdy SEC wielokrotnie podkreślał zmienność Bitcoina w ostrzeżeniach dla inwestorów, Sonnenshein argumentował, że „inwestorzy, którzy podejmują dziś działania inwestycyjne, robią to w pełni i dobrze wiedząc, że kryptowaluty i ich inwestycje z natury będą zmienne”. Dodał też, że zmienność „była nieodłącznym elementem klasy aktywów od samego początku.”

Grayscale od dawna ma ambicje, by przekształcić swój flagowy produkt, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), w pełnoprawny Bitcoin ETF. W październiku zarządca aktywów cyfrowych złożył formalny wniosek do SEC o przekształcenie GBTC w fundusz giełdowy oparty na fizycznym Bitcoinie. Firma po raz pierwszy ogłosiła swój zamiar w kwietniu.

Grayscale Investments zarejestrowała fundusze powiernicze Aave (AAVE), Polkadot (DOT),Cosmos (ATOM), Cardano (ADA), oraz Monero (XMR)
reklama
reklama