CEO Grayscale: Bitcoin ETF "stał się kwestią polityczną" | Wiadomości | CrypS.

CEO Grayscale: Bitcoin ETF “stał się kwestią polityczną”

Redakcja
Grayscale Investments zarejestrowała fundusze powiernicze Aave (AAVE), Polkadot (DOT),Cosmos (ATOM), Cardano (ADA), oraz Monero (XMR)

“Pytanie o to, czy amerykańskie organy regulacyjne zatwierdzą spotowy Bitcoin ETF stało się kwestią polityczną”. Tak uważa Michael Sonnenshein, dyrektor generalny firmy Grayscale.

Przemawiając na wydarzeniu “Crypto Goes Mainstream” organizowanym przez Decrypt i Yahoo Finance, dyrektor generalny Grayscale Michael Sonnenshein powiedział, że dyskusja rozprzestrzeniła się teraz poza “społeczność inwestycyjną” i przyciągnęła polityków.

W ostatnim tygodniu widzieliśmy dwupartyjne wsparcie dla Bitcoin spot ETF od Emmera i Soto

– powiedział, odnosząc się do dwupartyjnego listu wysłanego przez Rep. Toma Emmera  i Darrena Soto do przewodniczącego SEC Gary’ego Genslera.

W liście tym Emmer i Soto pytali, dlaczego, jeśli SEC jest gotowa zatwierdzić Bitcoin futures ETF, nie chce dać zielonego światła dla spot ETFu. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Bitcoin futures ETF ostatecznie śledzi cenę tego samego aktywa.

Sonnenshein odniósł się do argumentu przedstawionego przez Rep. Emmer i Soto, zauważając, że SEC “jest zaniepokojony tylko bazowym rynkiem Bitcoin, rzeczami takimi jak manipulacja cenowa na regulowanych rynkach o znacznej wielkości.” Według Sonnenshein, branża kryptowalutowa – a teraz politycy – stawiają tezę, że “jeśli czujesz się komfortowo z instrumentami pochodnymi […], a te kontrakty futures czerpią swoje ceny z samego rynku spot, to z natury rzeczy mówisz również, że czujesz się komfortowo z rynkiem spot”.

Podczas gdy SEC wielokrotnie podkreślał zmienność Bitcoina w ostrzeżeniach dla inwestorów, Sonnenshein argumentował, że “inwestorzy, którzy podejmują dziś działania inwestycyjne, robią to w pełni i dobrze wiedząc, że kryptowaluty i ich inwestycje z natury będą zmienne”. Dodał też, że zmienność “była nieodłącznym elementem klasy aktywów od samego początku.”

Grayscale od dawna ma ambicje, by przekształcić swój flagowy produkt, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), w pełnoprawny Bitcoin ETF. W październiku zarządca aktywów cyfrowych złożył formalny wniosek do SEC o przekształcenie GBTC w fundusz giełdowy oparty na fizycznym Bitcoinie. Firma po raz pierwszy ogłosiła swój zamiar w kwietniu.

Grayscale Investments zarejestrowała fundusze powiernicze Aave (AAVE), Polkadot (DOT),Cosmos (ATOM), Cardano (ADA), oraz Monero (XMR)reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.