Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 12.03.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 12.03.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 12.03.2021
 • BitBay nawiązuje współpracę z SEBA Bank
  Kryptowalutowa giełda BitBay, największy tego typu podmiot w naszej części Europy, nawiązała współpracę ze szwajcarskim SEBA Bankiem.
 • Nowy rekord – NFT sprzedane za ponad 69 milionów dolarów
  Aukcja cyfrowego kolażu artystycznego NFT od stosunkowo nieznanego artysty zakończyła się wczoraj ceną powyżej poziomu 69 milionów dolarów.
 • Giełda kryptowalut Binance nie planuje wejścia na giełdę
  Prezes Binance, Changpeng Zhao, powiedział, że IPO nie jest częścią planów Binance. Jak sam potwierdził firma nie ma problemów finansowych i wykazuje naturalny i zdrowy wzrost, wiec oferta publiczna nie jest częścią planów platformy.
 • SEC domaga się dostępu do prywatnych kont członków zarządu Ripple
  Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) stara się o uzyskanie dostępu do prywatnych danych bankowych dwóch członków zarządu firmy Ripple: Chrisa Larsena i Brada Garlinghouse’a. Ma to związek z nielegalną, jak twierdzi SEC, sprzedażą tokenów XRP o wartości 1,3 mld USD.
 • MicroStrategy dokupuje BTC za 15 milionów dolarów
  Notowana na Nasdaq firma MicroStrategy dokupiła 12 marca – 262 BTC za około 15 milionów dolarów. Cyfrowe aktywa posiadane przez dostawcę oprogramowania analitycznego osiągnęły łączną wartość 91,326 BTC.
 • Chiny: Weibo zawiesza oficjalne konta Binance, Huobi i OKEx
  Największe chińska sieć społecznościowa zawiesiła bez ostrzeżenia, kanały 3 czołowych giełd kryptowalut: Binance, Huobi i OKEx. Na ich stronach na platformie Weibo pojawiły się informacje o tym, że konta zostały usunięte z powodu „naruszenia prawa i regulaminu portalu”.
 • Bank Rosji planuje pilotaż cyfrowego rubla do końca 2021 roku
  Bank Rosji planuje uruchomienie prototypu waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC) i rozpoczęcie pilotażu już pod koniec 2021 roku. Takie informacje ujawnił wiceprezes banku, Alexey Zabotkin.
 • Pussy Riot sprzedaje NFT na najnowszy singiel
  Rosyjska grupa protestacyjna Pussy Riot wystawia na aukcję cztery niewymienialne żetony powiązane z nowym singlem, aby wesprzeć schronisko dla ofiar przemocy domowej.
 • Bakkt otrzymał 29. licencję BitLicense od regulatora stanu Nowy Jork
  Bakkt, kryptowalutowe ramię Intercontinental Exchange (ICE), uzyskał długo oczekiwaną licencję BitLicense. Pozwoli mu ona oferować krypto usługi w stanie Nowy Jork.
 • Jamajka będzie wprowadzać wersję pilotażową CBDC jeszcze w 2021 roku
  Minister finansów Karaibów, Nigel Clarke ogłosił plany oficjalnego uruchomienia CBDC podczas corocznej debaty na temat budżetu państwa. Cyfrowa waluta banku centralnego zacznie wersję pilotażową jeszcze w grudniu tego roku.
Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 12.03.2021reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.