Bakkt otrzymał 29. licencję BitLicense od regulatora stanu Nowy Jork | Wiadomości | CrypS.

Bakkt otrzymał 29. licencję BitLicense od regulatora stanu Nowy Jork

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
bakkt bitlicence

Bakkt, kryptowalutowe ramię Intercontinental Exchange (ICE), uzyskał długo oczekiwaną licencję BitLicense. Pozwoli mu ona oferować krypto usługi w stanie Nowy Jork.

Przyznanie licencji zostało ogłoszone w czwartek przez Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork (DFS). Licencje na obsługę wirtualnych walut i przekazów pieniężnych zostały przyznane Bakkt Marketplace, spółce zależnej należącej w całości do Bakkt Holdings. Komentując rozwój sytuacji, prezes Bakkt, Gavin Michael, powiedział:

Jesteśmy niezwykle dumni z przyznania BitLicense przez New York State Department of Financial Services.

Najtrudniejsza krypto licencja do zdobycia

BitLicense jest uważana za jedną z najtrudniejszych do zdobycia kryptowalutowych licencji. Dlaczego? Ze względu na wysoki współczynnik odrzuceń wniosków. Do tej pory regulator stanu Nowy Jork przyznał zaledwie 29 takich licencji, a tylko firmy ją posiadające mogą oferować krypto usługi w stanie.

Założony w 2018 roku Bakkt jest jedną z najszybciej rozwijających się kryptowalutowych firm. Spółka rozpoczęła działalność od oferowania fizycznie rozliczanych krypto derywatów, a teraz pracuje nad uruchomieniem aplikacji do krypto płatności. Gavin Michael dodał:

Jest to ważny kamień milowy dla osiągnięcia naszej wizji udostępnienia aktywów cyfrowych dla wszystkich i jesteśmy podekscytowani, że będziemy nadal napędzać innowacje w tej szybko rozwijającej się branży.

Zatwierdzenie licencji pojawiło się w momencie, gdy Bakkt planuje wejść na giełdę. To może spowodować, że firma zostanie wyceniona nawet na 2 mld USD. Komisarz DFS – Linda A. Lacewell skomentowała przyznanie licencji w następujący sposób:

Z nową technologią postępującą każdego dnia, DFS jest dumny, że jest na czele innowacji finansowych poprzez nasze ciągłe wysiłki, aby ustawić warunki dla firm wirtualnych walut, aby pozwolić im wykiełkować i rozwijać się. Ta zgoda zapewnia dodatkowe opcje wirtualnej waluty dla nowojorczyków, podczas gdy stan kontynuuje odbudowę i powrót do zdrowia.

bakkt bitlicencereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.