Bakkt otrzymał 29. licencję BitLicense od regulatora stanu Nowy Jork | Wiadomości | CrypS.

Bakkt otrzymał 29. licencję BitLicense od regulatora stanu Nowy Jork

Maciej Żerelik
bakkt bitlicence

Bakkt, kryptowalutowe ramię Intercontinental Exchange (ICE), uzyskał długo oczekiwaną licencję BitLicense. Pozwoli mu ona oferować krypto usługi w stanie Nowy Jork.

Przyznanie licencji zostało ogłoszone w czwartek przez Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork (DFS). Licencje na obsługę wirtualnych walut i przekazów pieniężnych zostały przyznane Bakkt Marketplace, spółce zależnej należącej w całości do Bakkt Holdings. Komentując rozwój sytuacji, prezes Bakkt, Gavin Michael, powiedział:

Jesteśmy niezwykle dumni z przyznania BitLicense przez New York State Department of Financial Services.

Najtrudniejsza krypto licencja do zdobycia

BitLicense jest uważana za jedną z najtrudniejszych do zdobycia kryptowalutowych licencji. Dlaczego? Ze względu na wysoki współczynnik odrzuceń wniosków. Do tej pory regulator stanu Nowy Jork przyznał zaledwie 29 takich licencji, a tylko firmy ją posiadające mogą oferować krypto usługi w stanie.

Założony w 2018 roku Bakkt jest jedną z najszybciej rozwijających się kryptowalutowych firm. Spółka rozpoczęła działalność od oferowania fizycznie rozliczanych krypto derywatów, a teraz pracuje nad uruchomieniem aplikacji do krypto płatności. Gavin Michael dodał:

Jest to ważny kamień milowy dla osiągnięcia naszej wizji udostępnienia aktywów cyfrowych dla wszystkich i jesteśmy podekscytowani, że będziemy nadal napędzać innowacje w tej szybko rozwijającej się branży.

Zatwierdzenie licencji pojawiło się w momencie, gdy Bakkt planuje wejść na giełdę. To może spowodować, że firma zostanie wyceniona nawet na 2 mld USD. Komisarz DFS – Linda A. Lacewell skomentowała przyznanie licencji w następujący sposób:

Z nową technologią postępującą każdego dnia, DFS jest dumny, że jest na czele innowacji finansowych poprzez nasze ciągłe wysiłki, aby ustawić warunki dla firm wirtualnych walut, aby pozwolić im wykiełkować i rozwijać się. Ta zgoda zapewnia dodatkowe opcje wirtualnej waluty dla nowojorczyków, podczas gdy stan kontynuuje odbudowę i powrót do zdrowia.

bakkt bitlicencereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.