Chiny: Weibo zawiesza oficjalne konta Binance, Huobi i OKEx | Wiadomości | CrypS.

Chiny: Weibo zawiesza oficjalne konta Binance, Huobi i OKEx

Michał Misiura
chińska tesla akceptuje bitcoina i wycofuje się z tego po 2 godzinach

Największe chińska sieć społecznościowa zawiesiła bez ostrzeżenia, kanały 3 czołowych giełd kryptowalut: Binance, Huobi i OKEx. Na ich stronach na platformie Weibo pojawiły się informacje o tym, że konta zostały usunięte z powodu „naruszenia prawa i regulaminu portalu”. 

Około godziny 7:15 UTC we czwartek, chińscy użytkownicy Weibo zauważyli, że z platformy zniknęły konta giełd Binance, Huobi i OKEx. Medium społecznościowe może blokować użytkowników z własnej inicjatywy jak również na polecenie władz. Nie wiadomo jednak co było dokładną przyczyną usunięcia kont, należących do giełd ani kto stał za tą inicjatywą. Weibo nie podało żadnych konkretnych powodów.

Binance, Huobi i OKEx to najpopularniejsze giełdy kryptowalut w Chinach. Poza nimi zablokowano także konto mniej znanej platformy MCX. Nie jest to pierwszy przypadek usuwania przez Weibo kont związanych z rynkiem kryptowalut. W 2019 roku, kiedy chińskie władze nawoływały do zamknięcia giełd kryptowalut, portal zawiesił kanały Binance Holdings Ltd. oraz Tron. Obu spółkom udało się je wówczas odzyskać. Obecna sytuacja jest inna z tego powodu, że nigdy nie zablokowano kont tylu giełd w jednym momencie.

Wiadomo o trwających rozmowach pomiędzy Huobi i administracją sieci społecznościowej. Inne giełdy nie komentowały jeszcze sytuacji.

Co planują Chińskie władze?

Według spekulacji niektórych mediów, zawieszenie kont trzech czołowych giełd, może zwiastować zaostrzenie kursu chińskiego rządu w stosunku do branży kryptowalut. Miałby to być uzasadnione zwłaszcza w kontekście coraz bardziej zaawansowanych tekstów cyfrowego juana. Nie dawno informowano także o nadchodzącym zakazie wydobycia kryptowalut w Mongolii Wewnętrznej.

Z drugiej strony pojawiają się również takie doniesienia, jak przejęcie mining poolu BTC.com, którą kupiła spółka 500.com. Jedna z największych chińskich platform hazardowych jest związana z władzami kraju. Komunistyczna partia może nie być więc takim monolitem, na jaki wygląda. Państwowym mediom zdarzało się już nawet nazywać bitcoina „najlepszą inwestycją„. Być może władze kraju nie mają jeszcze jasnego stanowiska na temat przyszłości kryptowalut w Chinach.

chińska tesla akceptuje bitcoina i wycofuje się z tego po 2 godzinachreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.