Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 12.02.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 12.02.21]

Konrad Juszczyk
podsumowanie dnia w branży kryptowalut - 12 lutego 2021
  • Uwaga na innosilicon.shopping

Ostrzegamy przed stroną internetową, która podszywa się pod sklep z koparkami kryptowalut – innosilicon.com. Innosilicon.shopping to klon, który wykorzystuje nazwę prawdziwej firmy w celu wyłudzania pieniędzy od klientów.

  • PayPal chce stać się cyfrowym portfelem dla CBDC

PayPal zwiększy integrację kryptowalut ze swoim biznesem. Plan działania giganta płatnicznego przewiduje stanie się platformą dla CBDC. Szef firmy płatniczej uważa, że ​​banki centralne mogą rozprowadzać wydane tokeny konsumentom za pośrednictwem portfela firmy.

  • Uber rozważy przyjmowanie płatności w bitcoinach

Dyrektor generalny Ubera, Dara Khosrowshahi, powiedział CNBC, że jego firma zacznie akceptować bitcoiny i inne kryptowaluty, jeśli firma zidentyfikuje potrzebę i korzyści. Mówiło on, że: „Tak jak akceptujemy różne waluty lokalne, będziemy traktować kryptowaluty i / lub bitcoiny jako środek płatniczy. To jest dobre dla biznesu, dobre dla pasażerów i osób korzystających z usług transportu”.

  • Brytyjski nastolatek skazany za zakup ekstazy w darknecie

19-letni mieszkaniec Wielkiej Brytanii trafił do więzienia za przemyt narkotyków. Nastolatek próbował importować tabletki ekstazy kupione w darknecie za pomocą Bitcoina.

  • Ofiara kradzieży 15 BTC pozywa T-Mobile

Calvin Cheng stracił 15 BTC przez hakera wykorzystującego technikę SIM-swap. Postanowił pozwać operatora telefonicznego o to, że nie chroni on swoich klientów przed napadami za pomocą tego rodzaju ataków.

  • Czy Indie wprowadzą zakaz na kryptowaluty?

Parlament Indii może wkrótce wprowadzić ogólny zakaz na aktywa kryptograficzne i zmusi inwestorów do usunięcia swoich pozycji.

  • Senat Nigerii wzywa szefa banku centralnego w sprawie kryptowalut

Senat Nigerii wezwał najważniejszych regulatorów finansowych kraju na swe posiedzenie, po tym jak bank centralny nakazał lokalnym instytucjom finansowym zaprzestanie świadczenia usług posiadaczom kryptowalut.

  • Najstarszy amerykański bank przymierza się do obsługi kryptowalut

Bank of New York Mellon zamierza zaoferować swoim klientom dostęp do zintegrowanych usług dla cyfrowych aktywów.

  • Kanadyjski regulator zatwierdza pierwszy Bitcoinowy ETF

Komisja Papierów Wartościowych w Ontario zatwierdziła Bitcoinowy fundusz giełdowy – pierwszy taki fundusz, który będzie notowany na jakiejkolwiek północnoamerykańskiej giełdzie.

podsumowanie dnia w branży kryptowalut - 12 lutego 2021reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.