Brytyjski nastolatek skazany za zakup ekstazy w darknecie | Wiadomości | CrypS.

Brytyjski nastolatek skazany za zakup ekstazy w darknecie

Zerelik Maciej
akcja służb przeciwko handlarzom w darknecie

19-letni mieszkaniec Wielkiej Brytanii trafił do więzienia za przemyt narkotyków. Nastolatek próbował importować tabletki ekstazy kupione w darknecie za pomocą Bitcoina.

19-letni diler narkotyków odbędzie karę dwóch lat pozbawiania wolności za sprzedaż ekstazy kupionej przy pomocy Bitcoina. Według najnowszego raportu, Dylan Bailey z Nuneaton w Wielkiej Brytanii, sprowadzał tabletki ekstasy z zagranicy. Następnie sprzedawał nielegalne substancje innym osobom. Do zakupu narkotyków używał Bitcoina i darknetowych rynków.

Wg raportu nastolatek kupował narkotyki od dostawcy z Holandii. Ten wysłał mu tabletki, ukryte w pudełku na płyty DVD. Jednak na paczce wysłanej pocztą znajdowało się prawdziwe nazwisko i adres Dylana Baileya.

Paczka została odnaleziona w międzynarodowym centrum logistycznym Royal Mail. Policja sprawdziła też telefon Baileya i ze znalezionych wiadomości wywnioskowała, że już wcześniej sprzedawał on narkotyki. Zgodnie z oskarżeniem, w lutym 2020 roku funkcjonariusz międzynarodowego centrum logistycznego Royal Mail zauważył i sprawdził paczkę wysłaną z Holandii. Znalazł w niej pudełko DVD ze zgrzanym termicznie opakowaniem. W opakowaniu znajdowały się 83 różowe tabletki. Wszystkie miały wytłoczone logo, podobne do tego z Coca-Coli.

Oficer przeprowadził test, który wykazał, że są to tabletki ekstazy. Podobno wartość rynkowa jednej tabletki to 5 funtów za sztukę. Policyjne dochodzenie wykazało, że Bailey reklamował i oferował ten produkt także innym osobom, zapewniając, że kupią „mocne tabletki 'Super Mario'”. Oferty niektórych klientów sięgały nawet 50 funtów za tabletkę.

Okradanie celebrytów

W innej sprawie związanej z kryptowalutami, policja aresztowała dziesięć osób z Malty. Osoby te kradły telefony komórkowe celebrytów, aby wykraść ich dane osobowe. Według Europolu grupa mogła ukraść ponad 100 milionów dolarów w kryptowalutach. W operacji wykorzystano tzw. ataki SIM swap.

Po uzyskaniu dostępu do numerów telefonów, członkowie operacji przejęli niektóre z zainstalowanych aplikacji. W ten sposób kradli aktywa i dane osobowe. Po wspólnej operacji władz maltańskich, amerykańskich, brytyjskich, kanadyjskich i belgijskich, policja aresztowała dziesięciu podejrzanych

akcja służb przeciwko handlarzom w darknecie
reklama
reklama