Najstarszy amerykański bank przymierza się do obsługi kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Najstarszy amerykański bank przymierza się do obsługi kryptowalut

Mariusz Przepiórka
Bank of New York Mellon zamierza zaoferować swoim klientom dostęp do kryptowalut

Bank of New York Mellon zamierza zaoferować swoim klientom dostęp do zintegrowanych usług dla cyfrowych aktywów. 

Kryptowaluty od BNY Mellon

Najstarszy amerykański bank już wkrótce będzie mógł przyjmować depozyty, przesyłać i emitować kryptowaluty w imieniu klientów zarządzających aktywami. Usługa ma obejmować klasyczne kryptowaluty, z możliwością rozszerzenia na stablecoiny. Taka polityka banku ma być odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów na rozwiązania blockchain.

Zdaniem Romana Regelmana, szefa pionu cyfrowego BNY Mellon, po dodatkowych testach i zatwierdzeniach, bank oczekuje, że przedstawi innowacyjną ofertę jeszcze w tym roku. Ponadto, bank powierniczy, który zarządza aktywami o wartości 2 bln USD podkreśla, że nawet konserwatywni klienci szukają ekspozycji na aktywa cyfrowe. Nowa oferta skierowana jest również do firm kryptowalutowych, takich jak Coinbase i inne amerykańskie giełdy.

BNY Mellon pracuje obecnie nad prototypem, który ostatecznie pozwoli kryptowalutom przechodzić przez tę samą sieć finansową, którą obecnie wykorzystuje do inwestycji w tradycyjne aktywa, takie jak akcje i obligacje. Bank powierniczy opisuje swój system jako „pierwszą wieloaktywową cyfrową platformę powierniczą i administracyjną zarówno dla tradycyjnych, jak i cyfrowych aktywów, która wprowadza bitcoina i inne kryptowaluty pod ten sam dach, co tradycyjne aktywa”.

Współpraca banku z Bakkt

Bank BNY Mellon wszedł w przestrzeń kryptowalutową już w 2019 roku, gdy nawiązał współpracę z firmą Bakkt, która stworzyła pierwszą federalnie regulowaną giełdę kryptowalut. W istocie, tradycyjna rola BNY Mellon jako powiernika umożliwia Bakkt wypełnienie regulacji federalnych, które wymagają od brokerów, giełd i innych podmiotów przechowywania aktywów inwestorów w instytucjach takich jak Bank of New York. W efekcie BNY i Bakkt utworzyły usługę przechowywania kryptowalut, w ramach której doświadczenia banku z Wall Street w zakresie ochrony aktywów klientów instytucjonalnych jest wykorzystywana do przechowywania aktywów cyfrowych spółki Bakkt.

Bank of New York Mellon zamierza zaoferować swoim klientom dostęp do kryptowalut
reklama
reklama