Najstarszy amerykański bank przymierza się do obsługi kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Najstarszy amerykański bank przymierza się do obsługi kryptowalut

Redaktor: Albert Czajkowski
Bank of New York Mellon zamierza zaoferować swoim klientom dostęp do kryptowalut

Bank of New York Mellon zamierza zaoferować swoim klientom dostęp do zintegrowanych usług dla cyfrowych aktywów. 

Kryptowaluty od BNY Mellon

Najstarszy amerykański bank już wkrótce będzie mógł przyjmować depozyty, przesyłać i emitować kryptowaluty w imieniu klientów zarządzających aktywami. Usługa ma obejmować klasyczne kryptowaluty, z możliwością rozszerzenia na stablecoiny. Taka polityka banku ma być odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów na rozwiązania blockchain.

Zdaniem Romana Regelmana, szefa pionu cyfrowego BNY Mellon, po dodatkowych testach i zatwierdzeniach, bank oczekuje, że przedstawi innowacyjną ofertę jeszcze w tym roku. Ponadto, bank powierniczy, który zarządza aktywami o wartości 2 bln USD podkreśla, że nawet konserwatywni klienci szukają ekspozycji na aktywa cyfrowe. Nowa oferta skierowana jest również do firm kryptowalutowych, takich jak Coinbase i inne amerykańskie giełdy.

BNY Mellon pracuje obecnie nad prototypem, który ostatecznie pozwoli kryptowalutom przechodzić przez tę samą sieć finansową, którą obecnie wykorzystuje do inwestycji w tradycyjne aktywa, takie jak akcje i obligacje. Bank powierniczy opisuje swój system jako „pierwszą wieloaktywową cyfrową platformę powierniczą i administracyjną zarówno dla tradycyjnych, jak i cyfrowych aktywów, która wprowadza bitcoina i inne kryptowaluty pod ten sam dach, co tradycyjne aktywa”.

Współpraca banku z Bakkt

Bank BNY Mellon wszedł w przestrzeń kryptowalutową już w 2019 roku, gdy nawiązał współpracę z firmą Bakkt, która stworzyła pierwszą federalnie regulowaną giełdę kryptowalut. W istocie, tradycyjna rola BNY Mellon jako powiernika umożliwia Bakkt wypełnienie regulacji federalnych, które wymagają od brokerów, giełd i innych podmiotów przechowywania aktywów inwestorów w instytucjach takich jak Bank of New York. W efekcie BNY i Bakkt utworzyły usługę przechowywania kryptowalut, w ramach której doświadczenia banku z Wall Street w zakresie ochrony aktywów klientów instytucjonalnych jest wykorzystywana do przechowywania aktywów cyfrowych spółki Bakkt.

Bank of New York Mellon zamierza zaoferować swoim klientom dostęp do kryptowalutreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.