Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 09.06.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 09.06.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 09.06.21]
 • Salwador pierwszym krajem na świecie który uznaje Bitcoin za prawny środek płatniczy
  Po kilku godzinach debaty, Zgromadzenie Legislacyjne Salwadoru zatwierdziło ustawę uznającą Bitcoin za legalny środek płatniczy w kraju. Dekret wejdzie w życie po 90-dniowym okresie przygotowawczym.
 • Doradca Białego Domu, Tim Wu posiada miliony dolarów w BTC
  Tim Wu, dawny krytyk bitcoina i obecny doradca ds. polityki technologicznej w Białym Domu posiada bitcoiny (BTC) i filecoiny (FIL), zgodnie z niedawnym ujawnieniem finansowym.
 • Polacy mogli zarobić na bitcoinach 200 mln USD w 2020 roku
  Według raportu Chainalysis, maksymalny zysk bitcoinowych inwestorów z Polski mógł osiągnąć w zeszłym roku 200 mln USD, co stawia nasz kraj na 20 miejscu na świecie, tuż za Australią i Indiami.
 • Słowa pozwiązane z Binance, Huobi i OKEx ocenzurowane w Chinach
  Cenzura słów kluczowych powiązanych z Binance, Huobi i OKEx przez popularne serwisy internetowe pojawiła się po tym, jak urzędnicy rządowi w Chinach kontynentalnych zaczęli wywierać presję na górników i handlowców kryptowalutowych. W chwili obecnej wyszukiwanie chińskich lub angielskich nazw Binance, Huobi i OKEx w Baidu, Sogo, Zhihu, czy Weibo daje zero wyników wyszukiwania.
 • Amazon szuka pracownika z doświadczeniem w DeFi
  Amazon ogłosił nabór na stanowisko Blockchain Head of Product. Idealny kandydat powinien mieć doświadczenie w sektorze DeFi.
 • Regulator prowincji Ontario podejmuje działania przeciwko KuCoin
  Ontario Securities Commission (OSC), regulująca rynek papierów wartościowych w kanadyjskiej prowincji Ontario, podejmuje surowe kroki przeciwko dwóm firmom związanym z KuCoin.
 • Solana Labs pozyskała 314 milionów dolarów
  Solana Labs, twórca blockchainu Solana, zebrał 314 milionów dolarów poprzez sprzedaż prywatnych tokenów. Rundę finansowania poprowadziły firmy venture capital jak: Andreessen Horowitz (a16z) i Polychain Capital z udziałem Alameda Research, CMS Holdings, CoinShares, Jump Trading, Multicoin Capital, Sino Global Capital i kilku innych.
 • USA odzyskało okup ransomware zapłacony przez Colonial Pipeline grupie DarkSide
  Władze USA poinformowały o odzyskaniu połowy okupu zapłaconego ostatnio przez Colonial Pipeline. FBI uważa, że hakerzy, którzy przeprowadzili atak ransomware są powiązani z rosyjską grupą DarkSide.
 • Dania chce uregulować podatki od kryptowalut
  Według doniesień medialnych Dania zmierza w kierunku aktualizacji swoich regulacji dotyczących kryptowalut. Serwis Bloomberg poinformował, że w latach 2015-2019 łącznie 16,000 osób i firm w Danii handlowało kryptowalutami, przy czym 67% z nich niewłaściwie rozliczyło swoją działalność.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 09.06.21]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.