Regulator prowincji Ontario podejmuje działania przeciwko KuCoin | Wiadomości | CrypS.

Regulator prowincji Ontario podejmuje działania przeciwko KuCoin

Mariusz Przepiórka
Giełda kucoin znalazła się na celowniku kanadyjskiej agencji regulacyjnej

Ontario Securities Commission (OSC), regulująca rynek papierów wartościowych w kanadyjskiej prowincji Ontario, podejmuje surowe kroki przeciwko dwóm firmom związanym z KuCoin. Przyczyną reakcji OSC jest rzekome nieprzestrzeganie lokalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych.

Firmy będące celem OSC to Mek Global Limited z siedzibą na Seszelach i PhoenixFin Pte Ltd. z siedzibą w Singapurze. Firmy te wspólnie prowadzą KuCoin, jedną z najszybciej rozwijających się giełd kryptowalut na świecie. Według danych na wtorek, giełda KuCoin przetworzyła w ciągu 24 godzin transakcje o wartości ponad 1,3 mld USD. To plasuje ją na 35. miejscu na świecie wśród giełd kryptowalut.

– KuCoin prowadzi niezarejestrowaną platformę handlu aktywami kryptowalutowymi, zachęcając mieszkańców Ontario do korzystania z platformy i umożliwiając im handel produktami kryptowalutowymi, które są papierami wartościowymi i instrumentami pochodnymi – czytamy w oświadczeniu OSC.

Giełdy kryptowalut na celowniku OSC

Regulator rynku papierów wartościowych wcześniej ostrzegał giełdy kryptowalut przed oferowaniem handlu instrumentami pochodnymi. Podkreślał, że muszą one uzyskać zgodę regulacyjną od OSC lub ponieść określone konsekwencje. Giełdy otrzymały czas do 19 kwietnia na dostosowanie swoich operacji do wymogów regulatora.

OSC podejmowała już działania regulacyjne przeciwko Polo Digital Assets, spółce zarządzającej giełdą Poloniex, za rzekome nieprzestrzeganie przepisów prowincji Ontario dotyczących papierów wartościowych. Podobnie jak KuCoin, giełda Poloniex również, zdaniem regulatora, nie skontaktowała się z organem regulacyjnym w terminie do 19 kwietnia.

Pierwsze fundusze inwestycyjne oparte na BTC

W ostatnich miesiącach Ontario stało się gorącym miejscem dla aktywności kryptowalutowej. Jurysdykcja ta jest obecnie siedzibą pierwszych w Ameryce Północnej funduszy inwestycyjnych opartych na bitcoinie. Debiutujący ETF Purpose Investments zgromadził 1,3 mld USD w zarządzanych aktywach w ciągu pierwszych dwóch miesięcy działalności, co podkreśla rosnący popyt na cyfrowe aktywa. Evolve Funds Group uruchomił w lutym drugi w Ontario fundusz oparty na BTC, oferując bezpośrednią ekspozycję na jednostki BTC denominowane w dolarach kanadyjskich i amerykańskich.

Giełda kucoin znalazła się na celowniku kanadyjskiej agencji regulacyjnejreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.